| AvalohAlyn a întrebat:

Cum devii autodidact într-un domeniu?
Cultura generala sau sanatate/nutriție.
Al doilea domeniu este că sa mă vindec și să obțin o sănătate mai bună.Iar primul pentru a cunoaște în mod teoretic lumea înconjurătoare la modul general.
As putea sa mă vindec de depresie, anxietate pe cont propriu adică găsind o metoda de vindecare care se poate aplica personal și individual? Iau tratament de la doctor și o să îl continui sa îl iau dar am auzit că unii au găsit vindecare citind anumite cărți și aplicând cele scrise acolo.E adevărat?

1 răspuns:
| Tudy000 a răspuns:

Pana la un anumit nivel o fobie sau o chestie generata de constientul tau poate fi vindecata prin autosugestie, dar trebuie sa devi o persoana tare (la minte), autodidactie intr-un domeniu inseamna sa te inveti tu pe tine fara sa faci cursuri de specializare.Eu de ex sunt autodidact in a contrui pc-uri, a le repara software si hardware si asa mai departe cam de vreo 12 ani, m-am invatat singur studiing fel de fel de tutoriale pe Youtube sau citit manualele de instalare la componente inainte de YT