| anonim_4396 a întrebat:

Cum este le profilul chimie biologie?

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Se pune accent pe chimie, fizica si biologie. Dai teza la romana, matematica, chimie sau fizica(la alegere) si biologie.De obicei cei care vor sa devina farmacisti, medici, biologi urmeaza profilul asta dar nu e o regula.Sarbatori fericite!

| hrdcore a răspuns:

Faci mai multe ore de bio si chimie

| anka a răspuns:

Daca iti place chimia in primul rand (pentru ca e stiinta exacta si e mai grea) si biologia, e foarte frumos.

| yami_2526 a răspuns:

Sincer e destul de bine.in clasa a9a si a10 nu faci asa multa biologie sau chimie... faci 2 ore de bio si 2 de chimie dar apoi din clasa a11a se complica... avem multe ore de chimie, bio, fizica si mate (da groaznic dar din pacate profilul cere mate). stiu asta pentru ca sunt la acest profil.asa ca daca mai ai intrebari da-mi un mesaj privat