| anonim_4396 a întrebat:

Cum faci sa nu se mai vada fondul intr-o fotografie(adica sa fie asa in ceata.) cu ajutorul programului adope photoshop cs5.1 ?
as vrea un site care sa-mi explice asta...ca nu stiu cum sa facsad
dau funda si voturi:*winking

4 răspunsuri:
| Frankie a răspuns:

E mai usor cu picasa. succes

| anonim_4396 explică (pentru Frankie):

Nu,eu am spus photoshop... nu mai stau sa instalez altul.winking

| Linilerei a răspuns:

Folosești opțiunea blur ( în bara de instrumente din stânga ai o iconiță în formă de picătură. Apeși pe ea. ) și cu un brush poți să dai peste fundal așa încât să devină încețoșat. Și nu se va mai vedea. Vezi că sus ( după ce ai apăsat iconița ) îți va apărea funcția de Opacity ( pe care o întâlnești în photoshop foarte des ) și poți da la capacitate maximă sau la cât dorești tu. ( cât de intens dorești să se vadă fundalul sau să nu se vadă deloc. ) Cel mai bine e să o lași la 100 la sută. Baftă!