| Marioara_5353 a întrebat:

Cum mai spuneti unii ca nu exista Bunul Dumnezeu Atotputernic cat timp El te tine in viata?

16 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Am sa te rog sa urci pana la etajul 4 si sa-ti dai drumul in gol. Sunt curios daca te mai tine in viata. In viata, te tii tu, nu dzo. De ce nu te arunci in fata masinii? De ce nu te arunci in fantana? Pentru ca esti constienta de ce se va intampla. Frica si atentia tine omul in siguranta. Taiem de pe lista frica de dzeu, o lasam pentru habotnici.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ba, pe mine ma tine in viata hrana zilnica si, evident, cafeaua. Dar, mai lucrez la asta, asezonandu-le cu tigari.

| Klepto a răspuns:

Te-ai gandit sa aduci spre credinta pe toti ateii de pe net?
Iti garantez eu ca o sa primesti doar "vorbe frumoase" de la ei.
Asa cum spui tu ca exista Dumnezeu, asa spun si eu ca nu exista.
Esti tu mai cu mot decat mine sa-mi zici altceva?
Opinia ta conteaza si a mea nu?
Ca ai gasit tu raspunsul in Dumnezeu, te felicit.
Ca incerci sa bagi pe gat chestiile astea crezand ca sunt pentru toata lumea, te ignor.

El ma tine in viata?
Si daca ar fi adevarat, raspunsul meu tot "asa si" ar fi.
Imi dovedesti si mie ca ceea ce ai zis tu este adevarat si ai un fan, pana atunci spui doar vorbe-n vant.

| georgesur a răspuns:

Marioara, zau ca nu m-ar mira deloc ca tu sa fii de fapt cel ce a avut cindva ID-ul "NoReligion" (ala era dus rau cu capul, era analfabet si exasperant de plictisitor)

| DorelSudoru a răspuns:

Inima ma tine pe mine in viata nu d-zeu aaa si creierul(dar pentru tine nu-l mai pune la socoteala)
Taci dracu

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Uni- este o zeiță etruscă, era ocrotitoarea căsniciei și a fecundității.
Ori scrii corect ori "mâncă chibrituri" sau mai bine lasă-ne!

| Radioactive a răspuns:

Agentul 007 revine în acţiune! Acelaşi gen de întrebări, aceeaşi gramatică, aceeaşi categorie...Marioara is back, again! Parcă ieri la o întrebare aţi zis ''atât am avut de spus''.

Eu nu contest existenţa Lui, dar pe lângă teoria creaţionistă, mai există încă 2 teorii: cea eveoluţionistă(care, să fim sinceri, pare cea mai plauzibilă) şi teoria ce susţine că ne tragem din ''vecinii'' noştri, alienii. Şi că extratereştrii ne-au creat Sfinxul, Piramidele şi alte minunăţii. Dar mă rog...Eu zic să încercaţi să vă mai deschideţi puţin orizontul cultural şi să nu ne mai băgaţi pe gât credinţta forţată pe TPU. La revedere, troll!

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

1.Nu Dumnezeu ma tine in viata ci inima,creierul, tigarile, drogul.
2.Nam spus ca nu exista am spus doar ca nu-s sigura 100% ca exista.

3.Mai bine te-ai gandi si la alceva, nu doar la D-zeu.

| 4b a răspuns:

Asta ma tot intreb si eu... buna intrebare!
Ar trebui sa apara pe prima pg la sitehappy

| CautNume a răspuns:

Ma hai toti care raspundem la chestiile astea stupide
sa nu mai raspundem! si gata scapam

| Draagos a răspuns:

Nu poti dovedi, nu poate dovedi nimeni ca exista s-au ca nu exista happy

| AnnnaMarrria a răspuns:

Si eu cred tot in extraterestrii!
ca nah... putem sa ne tragem si din maimute!
de unde stii tu ca dumnezeul ala atotputernicu' te tine pe tine in viata?
Eta ****...nu cred in dumnezeu...probleme?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu are id de Yahoo! Messenger? Vreau sa ii cer webcam... rolling on the floor

| sicknesssic a răspuns:

Tu de unde sti ca el te tine in viata?

| credinta a răspuns:

Dovada ca exista Dumnezeu suntem noi Oameni

| credinta a răspuns:

Dovada ca exista Dumnezeu santem noi Oameni