| Nilsson a întrebat:

Cum poate aparea complexul lui Oedip formulat de Freud la un copil adoptat de parinti de acelasi sex masculin?
Credeti ca parintii joaca un rol important in dezvoltarea personalitatii unui copil?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu știu cum apare dar uita-te pe YouTube. Sunt foarte multe familii de gay și lesbiene care au vlog. In majoritatea familiilor copiii (mari și mici) au comportament de gay (băieții au niște gesturi specifice, adică îți dai seama de unii de la o posta ca sunt gay), fetele sunt mai tomboy. Sunt de asemenea mulți adolescenți care se lauda ca "ies din dulap" și sunt mari și tari și se lauda ca au părinți homosexuali și ca o sa ii înțeleagă. Nu pot pune link dar găsești tu.
După părerea mea, copiii crescuți de homosexuali au șanse mari sa ajungă și ei la fel (mulți nu ajung, dar cei mai mulți da). Asta pe lângă faptul ca vor fi batjocoriți constant de ceilalți copiii pentru ca in toată lumea se întâmpla asta din păcate.

| Superior a răspuns (pentru Bondarel99):

Homosexualitatea e un defect in capul unora, insa astazi e promovat ca normalitate si ok.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Superior):

E nasol sa nu simți nimic pentru sexul opus și sa te pună lumea la zid pentru asta, dar de ce au apărut așa de mulți?

| Superior a răspuns (pentru Bondarel99):

Pentru ca e promovat. Homosexualitatea e o boala tratata ca normalitate in mod eronat...

5 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Depinde de sexul copilului, dar, sincer sa fiu, nu cred in existenta acestui complex. Freud baga cocaina la greu cand scria elucubratiile astea laughing

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Au un rol crucial in primii 7 ani de viata.