| RAY a întrebat:

Cum poate sti o aplicatie cati se nasc si cat mor in fiecare moment?
are vreo baza stiintifica chestia asta? fara raspunsuri aiurea
http://metropotam.ro/......443655503/

4 răspunsuri:
| Albinuța767 a răspuns:

Nu știu exact dar cred că da adică datele spuse sunt corecte și voturile sunt 5.0 e maxim. În România este un fel de program care înregistrează decesele și câți copii de nasc. Poate că s-a inventat o aplicație. Cine stie!

| GoldenZenith a răspuns:

La cat de mult a evoluat tehnologia, e posibil orice. Sunt convinsă că sunt aplicații și mai avansate de atat, dar la care noi nu avem acces.

| RockaruL a răspuns:

Nu stiu ce baza stiintifica are siteul asta, cert este ca suntem intr-o situatie critica. Uitati-va acolo cati oameni se nasc in comparatie cu cati mori, si uitati-va si care sunt tarile cu spor natural mare...

| JustBlackNoGrey a răspuns:

Nu inseamna ca fix in secunda in care vezi ca a crescut un numar, s-a si intamplat acel lucru, ci abia atunci a fost trecut in registru