| georgeta_prunea a întrebat:

Cum pot invata mai mult despre stele? Adica as vrea sa ma uit printr-un telescop si sa stiu unde sa ma uit pentru a vedea diferite stele, cum se numesc ele. Exista vreun curs online despre asa ceva?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verifica daca exista observator in orasul tau sa ti le prezinte, eu am fost la mare.

| Michaeel a răspuns:

Nu cred ca poti gasi cursuri online, dar exista o stiinta despre asta, mai precis astronomia. Daca stii sa te informezi(ex:acum cu toata tehnologia asta, cu siguranta vei gasi multe site-uri, aplicati sau chiar carti sub format pdf sau carti in hartie si coperta despre ce te intereseaza ).