| япончик a întrebat:

Cum pot scoate culoarea din hirtie...adica sa o spal si sa se faca alba hirtia e de calitate si rezistenta la apa
cu ce produse chimice. ajutati-ma va rog.ca

5 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Cu acetona happy
Tare curioasa sunt ce hartie e aia, de te chinui atat sa o recuperezi/reciclezi sau ce vrei tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm, falsifici tu ceva, deci muncesti!
Cu clor si diluanti stergeam seriile de la bilete de autobuz cand eram elevi.

| Burdetiu a răspuns:

Incearca diluant dar nu sunt sigur

| cosmyn32 a răspuns:

Depinde ce culoare, daca ai scapat cerneala fa rost de niste creta si presezi pe hartie, daca e de pix cumpara un corector(pasta, sau corector de pix).

| fabisimabi a răspuns:

Da cu la de ungii alb eu asa faceam