| Perfectshoter a întrebat:

Cum sa invat sa pot face reactii la chimie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai o gaura cat un cui intr-o minge, bagi un pumn de carbid(carbit) in minge prin acea gaura, torni si putina apa, lasi un pic si apoi aprinzi un bat de chibrit la gaura data in minge.Si iaca experimetul. Dupa ce vii din spital le zici si amicilor ti experimentul.Succes.

4 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Cand pui sare in ciorba are loc o reactie, nu e mare filosofie. Sau tu vrei sa exprimi teoretic o reactie?

Răspuns utilizator avertizat
| Perfectshoter explică:

Mersi.

| AndreiAndrei1976 a răspuns:

Pune multa sare in mana si dupaceea pui peste sare gheata si strângi fff tare. E super tare senzatia. Bafta