| Duhovnicul a întrebat:

Cum se face ca sunt vreo 12 barbati care au calcat pe Luna, dar nici o femeie?! Nici macar una! Houston we have a problem!

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Luna este de genul feminin. Mi se pare normal sa fie cucerita de barbati!

17 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Poate a călcat, dar nu ştii tu. tongue
Unele calcă şi de zeci de ori pe lună.hee hee

| Duhovnicul explică (pentru NOname):

Crezi ca e misoginismul de vina? :)

http://www.youtube.com/watch?v=tC1XtnLRLPM

| NOname a răspuns (pentru Duhovnicul):

Posibil, dar nu neapărat.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Femeia pe Luna...

- Houston, avem o problema!
- Ce este?
- Nimic, nu conteaza.
- Care e problema? I
- Nimic…
- Spune-mi te rog, care este problema?
- Stii foarte bine care este problema!

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Au aflat ca nu exista bani si bijuterii pe Luna.

| contαbαndonαt a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Dar nici pentru barbati nu exista bere si cablu tv, si totusi...thinking

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Era misto o femeie nu? Ai fii mers si tu după ea?

| Duhovnicul explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu, ca am frica de inaltime sad

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Duhovnicul):

Nasol

| OnuOnulică a răspuns:

Salut!

Probabil pe viitor o sa fie si o femeiewinking niciodata sa nu spunem niciodata.winking

Numai bine!

| sublime89 a răspuns:

Lasa ca vor trimite chinezii una precis, pentru ca ei sunt comunisti, nu niste crestini misogini ca si americanii laughing Apropo, stiai ca prima femeie in spatiu a fost sovietica? Valentina Tereshkova o cheama, si asta se intampla in 1963. Americanii au trimis prima femeie in spatiu abia peste 20 de ani, in 1983. E vorba de Sally Ride happy

| ErrorFound a răspuns:

Imagineaza-ti asta:
Cand primul barbat a ajuns pe luna, a facut 5 poze, atat.
Cand o fetiscana d-asta merge la baie, face sedinta foto.
Tu crezi ca daca o femeie ar calca pe Luna ar mai pleca de acolo fara o colectie de fotografii?

http://www.globalnerdy.com/......00x400.jpg

http://media.utsandiego.com/......20x349.jpg 75d51d0aea2efce5189afce216053cbc530c46a8

| taken a răspuns:

N-a fost nimeni pe Luna.
Niste escroci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca de barbati e mai putina nevoie pe pamant.

| Florenta16 a răspuns:

Femeile sunt mai destepte decat barbatii, deci putem face experimente pe barbati *laughing*.
Nu stiu, probabil nu a fost nicio femeie atat de curajoasa incat sa faca asta. Trebuie sa existe o explicatie pentru asta.

| Areea995 a răspuns:

" La 20 iulie, ora 02:50 GMT, Neil Armstrong a ieşit din modul pe o scară care s-a dovedit prea scurtă. A trebuit să sară pentru a ajunge pe solul lunar, pe care l-a atins la ora 02:56 GMT.

„Este un pas mic pentru om, dar un salt gigant pentru omenire", a spus comandantul. După aproximativ 20 de minute, a coborât şi Aldrin. În două ore, 36 de minute şi 21 de secunde, astronauţii au strâns circa 22 de kilograme de roci pe care le-au adus pe Pământ." ( http://www.historia.ro/......pasit-luna ) Pentru ca treaba oameilor coborati pe luna presupune munca fizica : ridicare de greutati. Si nu are rost sa pui o femeie sa faca asta cand exista barbati, nu?;))

| Kinezuul a răspuns:

Crezi tu ca nu a calcat? Iti spun eu ca a calcat