| summer12 a întrebat:

Cum ti-ai petrece restul vietii daca incepand de azi ai avea destui bani cat sa nu mai muncesti niciodata?

Răspuns Câştigător
| Sentinel a răspuns:

As calatori mereu Dar nu mai mult de cateva luni pe an. Mi-as face o cabana cu etaj, total din lemn. panouri solare, wireless tot ce trebuie modern tehnologizat, undeva in munti pe malul unui lac iar dincolo de cabana la 500m sa inceapa padurea cu pomi inalti si intunecosi. In spatele cabanei sa am o mica gradina pe care sa o muncesc singur. Un tzarc cu cativa cai, un altul cu gaini pasari de ouat, cateva capre si oi. Ar merge si 2-3 vaci. La 200M de cabana mea sa fie alta cabana simpla fara etaj cu aceleasi dotari. In ea sa stea cei care se ocupa de ferma, oameni gospodari curati si cinstiti. Tot ei sa aiba la dispozitie o camioneta doua pentru a face drumul pentru aprovizionare cu cele necesare. Ei sa se ocupe de cresterea animalelor si gospodarie, eu sa stau linistit in cabana mea si sa muncesc gradina si sa stau linistit laughing. O data pe saptamana in fiecare miercuri sa aterizeze pe lac un avion mic care sa imi aduca posta sau stiri vesti, lucruri care nu se pot gasi in oraselul cel mai apropiat din care se aprovizioneaza oamenii mei pentru ferma. happy

14 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Depinde câţi bani. Pe bune! Depinde enorm.
În fine, după ce mi-aş asigura un trai perfect (cât să nu-mi lipsească absolut nimic - nu un trai luxos), aş investi enorm în călătorii.
Însă, m-aş apuca să lucrez ceea ce îmi place. Am două pasiuni care din păcate nu sunt prea profitabile pe piaţa muncii însă nemaifiind nevoit să le fac pentru bani, le-aş practica doar pentru plăcere.
Şi, desigur, nu în ultimul rând, mi-aş deschide o afacere mare.

Salut.

| EmaS a răspuns:

As calatori si mai mult, as ajuta pe rudele si prietenii mei, as face mai mult bine celor necajiti.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

As calatori mult, as continua sa fac ceea ce fac, dar din placere, nu necesitate si mi-as deschide o firma tot pe acest domeniu.

| BebeStrumf a răspuns:

In distractii.

| chelstone a răspuns:

As calatori...

| NickiMinaj a răspuns:

As lua-o razna, gen lindsay lohan sad

| blondissima a răspuns:

Exact la fel.

| DBlack a răspuns:

Mi-as face o vila draguta in mijlocul unei paduri, o curte mare, un elicopter privat, o piscina, si tot ce imi trebuie pentru a traii. daca am chef de distractie, iau elicopteru si am plecat. sa nu uit. in jurul curtii, un gard de 10 metrii, si totul impanzit de camere.

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Depinde de cati bani. Daca destui doar pentru mine as calatori permanent in toate colturile lumii si as vizita civilizatiile,culturile si natura. Daca as avea atat pentru mine cat si in plus,as face un bine celor neajutorati, celor cu mai putin noroc in viata, si rudelor.Numai bine.

| SamSon a răspuns:

Mi-as face o casa undeva departe de lume.pe o insula indepartata. plina de palmieri, cu apa.si cu o nevasta frumoasa si iubitoare happy

| ProCoSmYn a răspuns:

Buna! apropo nice question! eu chiar daca as avea atatia bani tot as munci nu miar pasa ca am atatia si as da si la cei saraci un camin, adapost ceva si as face mai multe spitale pentru toti batrani si voi avea grija sa fie in conditii bune si cu aparatura mai moderna si as face orice dar sa fie bine si sa fie multzumita toata lumea... cam atat am avut de spus.

| A8ex a răspuns:

Eu tot as aveam un job, pentru ca acasa m-as plictisi, dar as schimba job-ul des si probabil as calatori mult, in tota lumea. As dona niste bani unui orfelinat, as cumpra din fiecare carte aparuta cate un exemplar si as deschide cea mai mare bibloteca din lume.

| maddy0212 a răspuns:

M-as muta in Japonia. Mi-as petrece majoritatea timpului in natura, in parcurile minunate ale Japoniei.

| AnaMariaG a răspuns:

Visul meu e ca macar pentru o perioada sa nu dorm de 2 ori in acelasi loc.Probabil as face ocolul Pamantului.