| Kristinake a întrebat:

Dac'estidestul de deshtept ca sa recunosti ca esti prost, atunci cat de prost esti? sau cat de deshtept ca sa recunosti asta?

8 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Daca esti asa de "deshteptha" de ce nu scrii corect, la ce dracu' ne freci creierii cu sclifosele astea? Crezi ca n-am mai vazut basini "deshtepte" ca ale tale?

| mihaibrasov a răspuns:

Stii ce e cel mai greu? Sa-i explici prostului ca e prost.

| miradoniz a răspuns:

Deci,cât de deștept ești sa recunoști ca ești prost când ești deștept, dar în fond prost, am înțeles bine?hee hee e foarte complicat pentru minehee hee totuși s-ar putea sa nu avem noi înșine capacitatea de a ne da seama dacă suntem "prosti" sau "deștepți"hee hee

| Libelle a răspuns:

Prostia nu e acelasi lucrur cu a nu fi cult,a nu avea cultura generala,a nu avea un vocabular bogat,etc,->ignoranta
Prostia (cred) e data de la mama natura, ca si inteligenta
Un om inteligent chiar daca nu are cultura se poate descurca in anumite situatii, ii merge mintea
Prostia te reprezinta cand nu te duce capul.

Un prost nu va recunoaste ca e prost.
Un "destept"isi va cataloga drept prostie lipsa de cultura.

| darrio2007 a răspuns:

Tu cat de desteapta ai fost sa pui aceasta intrebare? Vreau intai sa aflu parerea ta.Si apoi iti raspund si eu.

| ZZG a răspuns:

Te simti?

| Balmung a răspuns:

Exista un paradox:,, Ca sa iti dai seama ca esti prost, trebuie sa-ti mearga mintea"...dar cum prostilor nu prea le merge mintea, automat ei se recunosc ca fiind destepti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un om destept nu se va recunoaste niciodata prost sau destept, ci va vrea sa fie mai destept.