| rockid a întrebat:

Daca ati afla ca mai aveti decat o singura zi de trait care sunt ultimile lucruri pe care le-ati face?

Răspuns Câştigător
| Hăgiul a răspuns:

În primul rând mi-aş ocupa un minut cu regretul că până acum nu mi-am dat seama cât de scurtă este viaţa.
După acest moment, resemnat fiind, mi-aş lua o bocceluţă în care să încapă o foaie şi un creion.
Aş prefera ca acest ultim moment să fie toamna, să mor printre florile ruginii alături de copacii suspinând. Mi-ar plăcea să ascult prima parte din "Requiem" (Mozart) sau Sonata Lunii (Beethoven) în timp ce creionul valsează pe foaie, conturând o poezie de rămas bun. Cu gândul împăcat că toate acestea au fost îndeplinite, m-aş aşeza lângă un copac centenar şi, alături de el, aş plânge frumuseţea naturii, aş privi suspinul păsărilor călătorind fără destinaţie şi, vântul suflând puternic frunzele peste faţă mea zbârcită, aş regreta indiferenţa trăită faţă de primăvară vieţii.
Dacă lângă mine ar fi şi un izvor, o gură aş lua înghiţindu-o cu patos şi aş spune codrilor singuratici:

-"Salut, adio! Murim!"

37 răspunsuri:
| LemonCandy a răspuns:

As sta singura si as ruga pe cineva sa-mi faca rost de marijuana...
Asa sparta cum o sa fiu stau ma relaxez un pic si ma arunc de pe bloc...macar stiu ca simt adrenalina si nu mai trebuie sa sufar atat pana la momentul cand voi muri...

| ThePowerlifter a răspuns:

As incerca sa ma salvez de sfarsitul meu.NU as sta sa mor dupa o zi! Sa aflu ceva si sa scap.happy

| Loveeeeeeeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

As face tot ce imi place. As manca chestii nesanatoase, m'as plimba desculta prin padure, m'as arunca in apa imbracata apoi m'as rostogoli prin iarba. As arunca cu baloane cu apa de pe bloc. Mis aduna toti prietenii si colegii si persoanele dragi, si as face o poza mare de grup cu ei. Si nu mai stiu thinking :-))

| Mihaita23 a răspuns:

As trai la maxim pentru ca oricum nu-mi pasa daca ma inbolnavesc ca oricum e ultima zi happy funda?

| Fairy_6262 a răspuns:

As merge cu un Ferarri la viteza maxima.
As zbura cu avionul.
As saruta pe cel mai sexy baiat.
As sari in apa de la inaltime.
As trage cu pistlul si arc.
Carnavalul de la Rio
M-as duce la cel mai mare acvariu din lume.
Cred ca sunt prea multe pentru o zi.

| fffandreeea a răspuns:

Sai spun unui fost coleg ceva ce ma roade de 8 ani.Sa mananc mancare chinezeasca.Sa port un sari.Sa il sarut pe baiatu caremi place.big grinhee hee

| Tristan1987 a răspuns:

M-as asigura ca persoanele dragi mie sa stie cat de mult inseamna pentru mine si as prefera sa imi petrec toata ziua in compania lor.

| KyraW a răspuns:

Cred ca m-as impusca in cap la inceputul zilei.GATA."E ultima zi? Am trait destul".Nu ar vrea sa vad sfarsitul cu ochii mei, prefer s amor inainte.(Da sunt putin nebuna laughing ).Dar inainte de asta, as manca o mini tarta.

| blondissima a răspuns:

Imi voi fi dorit sa nu fi aflat. Sexul m-ar fi facut sa uit de asta.

| Aiicha a răspuns:

As asculta muzica, e singurul lucru care ma face fericita.

| anutza a răspuns:

As face voluntariat la un ONG care ajuta copii bolnavi si m-as ruga

| DeEa_5512 a răspuns:

As mg in dubai egipt tunisia
apoi mias trage un glont in ca...dc sa astept sa vina moartea la mine? mai bine ma duc eu la eawinking

| FucktheSystem a răspuns:

Aș ruga pe cineva să mă învețe să cânt Highway to Hell la chitară. Din doua motive :
1.Îmi doresc de ceva timp asta.
2. Țindând cont că sunt trimisă în medie de vreo 32 de ori pe zi în iad, acum că tot mă duc pe bune am ce cânta pe drum big grin

| LuS[z] a răspuns:

I-as cere iertare Lui Dumnezeu pentru toate lucrurile rele pe care le-am facut m-as impaca cu toti cei care sunt certata si apoi as da o mega petrecere de ramas bun big grin

| Skylar a răspuns:

Bine herp derp

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Drink&headbang. You?

| Alphawolf a răspuns:

As deveni foarte foarte sceptic!

| Hombre a răspuns:

Nimic, doar ca va fi cel mai inngandurat moment al vietii, regretul ca totul s-a sfarsit. Am asitat la cateva momente ale morti si am vazut in ochi lor lacrima regretului despartiri de viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As medita toata ziua la cele 7 chakre, si la aura.

Răspuns utilizator avertizat
| AG a răspuns:

As spune tuturor ce am pe "suflet" ca zic asa. Nu imi e frica de moarte, asa ca nu as face cine stie ce, dar as vrea sa fiu AUZITA.

| Azazel_2358 a răspuns:

Nati face nimic din toate astea n-ati putealaughing
@LemonCandy Total de acord cu tine...(merge si cu LCD)xD

| Dumnezău a răspuns:

Sa merg la un concert, neaparat rock si dupa la o bere cu urmatorii: FucktheSystem, 7h30, woodenpints,LastChance,WarAndRiot,
ÉrotiqueConseils,mhn24,disconnected,AG,allthegoodnamesaregone si Jelli. Apoi mergem cu colinda la Ema, mada si Marioara. devil

Cius!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Haideţi la Judas Priest şi Whitesnake!

| FucktheSystem a răspuns:

@иeмaиנa dacă o să facem ce ai scris pot să zic un singur lucru : Dabia aștept ziua în care voi afla că mai am decât o zi de trăit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Xtreme, ce merge cu LCD, tata? Popcorn?

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

иeмaиנa: No bine mă şi pe mine nu mă iei, nu?

| NickiMinaj a răspuns:

M-as asigura ca ajung in iad...

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Serios acum.Cine vine la concert happy?

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

ÉrotiqueConseils, dacă n-aş face 13 ore până la Bucureşti aş veni cu dragă inimă.