| eDDy a întrebat:

Daca ati avea toti banii din lume, ce ati face cu ei?

24 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

As imparti si la cei nevoiasi,as da si la cei dragi iar apoi ma ingrijesc pe mine, vizitez toata lumea, imi fac o casuta etc. Oricum nu as pastra banii numai pentru mine.Numai bine

| cristi202 a răspuns:

As cumpara toate bancile si le-as desfiinta. Pe toate. Ca prea multe sunt, si prea multi bani fac pe spatele celor ce se imprumuta de la ele. Asta dupa ce fac si eu inconjurul lumii, ca sa vad lumea asta mare, sa nu mor fara sa fi vazut mai nimichappy.

| danut a răspuns:

Pai, daca cineva ar avea toti bani din lume, nu ar avea ce sa faca cu ei pentru ca ar fi fara valoare pentru ceilalti care ar apela la TROC pentru schimbul de marfuri. Asa ca daca ar fi din hartie ai putea sa-i arzi sau reciclezi iar daca ar fi din metal ai putea sa-i schimbi cu altceva pentru a face ceva unelte din fieratanii. Probabil daca ai avea "toti bani din lume" ai fi o fiinta nefericita. Sa-ti istorisesc ceva de pe vremea bunicii, era dupa razboi si s-a dus dimineata la piata cu 3 tone de grau sa le vanda, seara dupa ce le-a vandut (din cauza inflatiei) a cumparat pe banii obtinuti doar o uncica de pamant. Aurul nu mai are valoare in perioada foametei, se poate da o mosie pentru o paine. Asa ca daca ai strange "toti banii" ai avea cea mai mare groapa de gunoi existenta in lume.

| MeScorpion a răspuns:

I-as arde.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Investiție în cercetare medicală!
Pa, pa.

| Borgir a răspuns:

Pe langa lucrurile care se pot cumpara cu banii cu siguranta nu ai putea sa umperi dragostea si iubirea unei persoane!

| Măcrin a răspuns:

Mi-aş cumpara mâncare

| NOBODY a răspuns:

I-aș vinde

| ELLSSA a răspuns:

Crede-ma ca nu stiu ce as putea face cu acestia si nici nu m-am gandit vreodata la asa ceva.
Asa ca nu imi doresc banii multi de la viata, decat banii pentru strict necesar si o viata decenta in care sa imi pot permite un concediu/an si toate necesare familiei care vreau sa o intemeiez.

| Nicky29 a răspuns:

Eu ce as face cu ei? Ias da cu camata mai departe :X

| blueorange1302 a răspuns:

Pai in primul rand nu mi s-ar parea corect ca eu sa am totul si restul nimic cred ca i-as imparti ca sa ajunga pentru toti(nu sunt egoista)

| Isabelamaria21 a răspuns:

Buna,

Pai... sa ma gandesc

Mi-as cumpara tot ce as vrea...Si mi-as face toate poftele laughing

Dar nu as fi atat de egoista le-as da si la ceilalti.

Ciao :*

| lowfive a răspuns:

TOTI banii din lume?straight face Mmpai, i-as imparti la loc ca n-am ce face cu ei. In mod egal la toata lumea. Okay, asta dupa ce as pune deoparte cativa ca sa am pentru facultate, telescop, tobe, lectii de pian, camera foto, carti, haine, mancare geniala, CD-uri, calatorii prin toata lumea. Dar astea nu ar trebui sa coste prea mult.

| CokoStar a răspuns:

Pai i-as ajuta pe cei din Haiti si as face fundatii anti drog.

| eDDy explică:

Haideti sa va spun eu ce as face. Mi-as cumpara niste masini de facut bani laughing si apoi sa fie impartit la toata lumea in mod egal. happy

| eDDy explică:

Frumoase raspunsuri, nu la toti. happy Eu mi-as dori o lume unde sa nu existe bani. Doar pe munca. Vrei o masina, nu strangi bani. Sa fie moca tot ce vrei dar fiecare om sa lucreze in folosul celuilalt. happy Daca ati inteles ideea mea.

| scumpica_3107 a răspuns:

Ce intrebare...da interesant.pai mi-as cumpara ce am eu nevoie, sa-mi indeplinesc toate visele si dupa as dona unor famili nevoiase sau la case de copii, sau la copii care au cancer sau care au lepra sau la un azil de batrani

| Yoคna a răspuns:

I-as dona spitalelor,caselor de copii, as face o tara mai buna din Romania, as face acte de caritate si restul parintilor mei. Totusi oamenii din ziua de azi i-ar tine numai pentru ei la fel si politicenii astia prosti care ne duce tara in eroare.

| JustForMe a răspuns:

Mi-asi cumpara un telefon cu touchscreen si multe alte lucruri.

| SuperChocoCherry a răspuns:

Mi-as cumpare mullteee haineelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-as lua o casa,sa am unde locui,as opri strictul necesar, cacasa pot trai si restul i-as impartii celor cu adevarat nevoiasi, si sint destui.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe.

| PetroKida a răspuns:

Shopping rolling on the floor
In toata lumea laughing

Si; o3 As mai da.si celor din jur asa. care merita :Xlaughing

Dar pe primul loc day dreaming Eu laughing

| Draven a răspuns:

A-s da Buna Ziua la fiecare copac!