| Gogu06 a întrebat:

Daca ati putea schimba lumea, schimbandu-va perspectiva asupra ei ati face-o?

11 răspunsuri:
| ionutzwk a răspuns:

Da as schimba-o intro lume mai buna si nu asa plina de sine.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Cum vine asta... daca-mi schimb perspectiva asupra lumii, automat se schimba si lumea, in viziunea mea.

| GodHatesUsAll a răspuns:

Nu,prefer sa ramana lumea asta cruda si aroganta, obsedata de sine si fara un cod moral stabil.Si eu sa continui sa o urasc zi de zi, sperand sa pot trai si sa o observ cum zilnic se distruge incet ...cu pasi marunti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Lumea nu se schimba dupa cum mi-o imaginez eu. Prefer sa vad lumea asa cum e ea.

| Zenit313 a răspuns:

O intrebare pro-"funda"! laughing

Are mai multe intelesuri.

Daca as fii maestrul propriei mele realitati, cu siguranta as schimba foarte multe.

Iar daca perspectiva se schimba in sens pozitiv sau chiar negativ si am capacitatea sa schimb lumea, din nou, as face multe modificari drastice.

| sabin89 a răspuns:

Lumea n-are cum sa se schimbe prin simplul fapt ca imi schimb eu perspectiva asupra ei. Poti vorbi de posibilitatea schimbarii lumii numai daca esti un lider de opinie, un sef de sindicat, de partid sau ceva de genul asta. Tu ca simplu individ poti cel mult sa schimbi ceva in familia ta sau in cercul intim de prieteni in care te invarti. In cazul asta, da. Daca ai o perspectiva mai buna, ai sanse sa schimbi ceva in bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lumea nu se schimba asa. Adica daca un om isi schimba perspectiva automat se schimba si lumea? Nu este posibil asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa schimb lumea dar de fiecare data cand incerc s-o fac imi schimb si perspectiva?
Inseamna ca sunt nehotarat si nu mai schimb nimic.Sau o tin continuu in schimbari majore pana se alege praful de ea.

Apache
| Apache a răspuns:

Nu,pentru ca parera mea nu se poate aplica asupra a 7 miliarde de oameni.

| HouseHouse a răspuns:

Da as ucide toti criminalii care au facut fapte extrem de rele.(ucidere viol..etc)

Răspuns utilizator avertizat