| comandantul638386 a întrebat:

Dacă Eva a fost creata din carnea lui Adam (mai specific coasta lui Adam) înseamnă că Eva avea același ADN ca și Adam. Și atunci cum este posibil sa moștenești 50% din ADN-ul mamei și 50% din ADN-ul tatălui când practic toți avem un singur ADN (cel al lui Adam)
Și cum este posibilă atâta diversitate genetică dintr-un singur ADN?

Răspuns Câştigător
| Yaesmin a răspuns:

Nu, nu e legat de biologie.

35 răspunsuri:
| EestiSodalane a răspuns (pentru comandantul638386):

Păi am studiat manuscrisele de Marea Moarta frate. Alea n-au fost scrise de imperiul roman. Alea au fost scripturile evreilor din secolul 3 care au ramas intacte si descoperite in secolul 20. Explica-mi tu te rog frumos cum e posibil ca in cele mai veci documente scripturistice pe care le-am gasit sa nu apara nicio Lilit în creație. Explica-mi te rog. Si de asemenea atat ti-am cerut sa-mi dovedesti ca exista documente vechi scripturistice in care Lilit era trecuta acolo ca prima femeie creată si dupa dovezi ca a existat o conspiratie care s-o stearga. Chiar iti promit ca daca poti sa-mi dai dovezi te voi crede. Ma gandesc ca si tu crezi pentru ca ai vazut dovezi, corect?

| EestiSodalane a răspuns (pentru comandantul638386):

Frate vezi ca faptul ca ADN-ul se schimba in timp nu are legatura cu religia ci cu stiinta. Eu nu ti-am dat un raspuns religios ci unul stiintific. Si ti-a mai dat cineva acelasi raspuns. E un fapt stiintific că ADN-ul sufera modificari din generatie in generatie. Aici nu vorbim de religie. Din ce te priveste pe tine eu aș putea fi ateu, dar asta e adevarul stiintific.

| comandantul638386 explică (pentru EestiSodalane):

Nu eu vorbeam despre Lilith, băiatul de mai sus. Eu nu susțin acest Lilith, eu nu am nici suficiente dovezi despre Adam și Eva și mă apuc acum sa vorbesc bazaconii despre cealaltă. Eu in fapt mă îndoiesc de toate personajele din aceasta relație complicată. Fie ele scrise de evrei sau Romani. Plus in secolul 3 (anii 201-300) Evreii erau sub dominația Imperiului Roman de 300 de ani deja, încă din secolul 1. Așa că manuscrisele alea de la Mare, nu sunt mai puțin Influențate de către Imperiul Roman, plus avem indicii că Iisus era Cetățean Roman, deci nu e imposibil că acei evrei sa fi scris manuscrisele sub ghidajul și în virtutea voinței Imperiului. Pentru că erau cuceriți de Romani.

| comandantul638386 explică (pentru J0B0MAT):

rolling on the floor rolling on the floor ahaha, te salut, mister.

| EestiSodalane a răspuns (pentru comandantul638386):

Pai atunci de ce puii mei te bagi peste discutia mea cu el? Mesajul la care mi-ai raspuns nici macar nu era pentru tine. Eu vorbeam ceva cu baiatul ala, nu te baga ca musca-n rahat