| Mădă0611 a întrebat:

Daca fiecare atom care a trecut prin corpul vostru ar capata o culoare, pe care doar voi ati vedea-o (ati vedea atomii ca niste punctulete), cam cat din ce e in jur ar avea acea culoare (nu 100%)? Ati simti gelozie sau compasiune (in cazul organismelor)?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu prea am inteles intrebarea, deci daca atomii care mereu trec prin corpul meu ar prinde culoare sa spunem culoarea verde, poate sunt atomii cu diferite culorii deci depinde de acei atomi, nu as simti nimic

| M?d?0611 explică (pentru RAY):

Ce sentimente crezi ca ai avea cand ai vedea atomi verzi in cel care e rau cu tine? In acea tiganca de la coltul strazii care cerseste, in acel caine care vrea sa te muste sau cel batut de cineva, in acea floare pe care vrei s-o rupi, sau cea care infloreste frumos ca cineva are grija de ea, in aer, apa, peste tot.

| RAY a răspuns (pentru M?d?0611):

Aceleas mady care le am si in prezent, nu pot scrie ca ma aleg cu o banare

| M?d?0611 explică (pentru RAY):

Asta trebuie sa intelegem, ca e aceeasi materie in alta forma. Puteai tu sa fii in locul oricaruia, si erai exact acea fiinta. Exact. Asta nu inseamna ca nu trebuie sa ne aparam, ci sa nu lovim fara rost.

| RAY a răspuns (pentru M?d?0611):

Da ai dreptate mady, dar eu nu-i suport, ce sa faci asta e, cand o sa vad o scimbare o sa cred altceva, desigur nu spun ca toti sunt la fel da majoritatea da

| Yee a răspuns:

Yee!
Probabil ca negri ar fi albi, sau tot negri, doar ca noi i-am vedea albi!

| DennisW a răspuns:

Gelozie sau compasiune pentru ca sunt compuse din aceeasi materie ca si noi?
Si da, tot ce e in jur ar avea aceeasi culoare, adica 100%. Pentru ca atomii care au trecut prin corpul nostru s-ar intoarce in natura.

| M?d?0611 explică (pentru DennisW):

Da. Ma uitam pe Facebook la poze cu diferiti oameni; unii aratau bine, altii nu, unii slabi, altii grasi (am o problema cu grasii tongue, mai ales cu cei care fac pe bunii), unii albi, unii "de culoare", si toti erau oameni, toti aveau pe cineva drag, toti aveau tristete sau fericire in ochi, frica sau curaj, visuri si drame. Suntem la fel. Intrebarea trebuia sa fie despre rasism de fapt, dar nu am chef sa ma enervez citind raspunsurile unora, gen, "ce simti cand vezi atomii "tai" in corpul unui tigan?".