| KiszMy a întrebat:

Dacă Nihil abuzează de încrederea lui Rex înseamnă că Nihil are discernământ iar Rex nu?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.

| T0T a răspuns:

Nu.

| reihiuke a răspuns:

Depinde cum abuzeaza. De ce, etc. Da o situatie clara.

| KiszMy explică (pentru reihiuke):

Nihil are trebuință de afecțiunea lui Rex și abuzează de încrederea lui pentru a-l afecta, Rex fiind de bună credință până la proba contrarie.

| KiszMy explică (pentru reihiuke):

Menționez că Rex nu este paranormal

| reihiuke a răspuns (pentru KiszMy):

Se intampla exact invers. Rex are nevoie de afectiune pentru ca ii permite lui Nihil sa abuzeze. Daca Rex ar fi normal, integru, etc, Nihil nu l.ar putea afecta. S.ar prinde repede Rex si l.ar trimite la plimbare

| KiszMy explică (pentru reihiuke):

Se prinde repede Rex, dar am menționat anterior că nu este paranormal! De fapt Rex se prinde încă de la interacțiunea cu Nihil, aflând instantaneu că Nihil îl afectează, însă nu află acest fapt înaintea interacțiunii.

| reihiuke a răspuns (pentru KiszMy):

Eu nu inteleg scopul intrebarii big grin

| Arthiom a răspuns:

Amandoi au discernamant. Problema este ca Rex este naiv. Simplu happy

| KiszMy explică (pentru Arthiom):

Rex este doar de bună credință, nu și naiv.