| Andrewz a întrebat:

Daca noi ne tragem din, Adam si Eva, de ce unii suntem albi altii negri si galbeni(chinezi, japonezi, coreeni...)?:

14 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

De ce nu sinteti corecti si nu luati in consideratie ca biblia s-a scris in Europa si ilustreaza timpul de acum 2011 ani incoace iar America si oamenii negri s-au descoperit tocmai incoace pe vremea lui don'Cristobal si deci nu au avut cum adauga in biblie decit ce cunosteau saracii oameni.

| ramona30 a răspuns:

Pentru ca suntem stupizi si credem ce scrie in cartea aia de povesti numita biblie.

| Angel0 a răspuns:

Chinezii mananca in general porcarii.Sunt galbeni de la hepatita si au ochii alungiti de la constipatie. Sper ca te-am ajutat. Fundita?

| MMihai a răspuns:

Aici șchioapătă, dacă nu este cu totul olog, creaționismul Bibliei.
Evident că explicațiile din Biblie nu țin / rezistă unei analize atente.

| thealchemist a răspuns:

Nu trebuie sa intelegi Biblia la modul asta primitiv, nu ne tragem din doar 2 oameni si Dumnezeu nu a facut lumea in doar 6 zile, nu zile de-ale noastre.

| Polaris a răspuns:

Ne-a colorat domnu' cu pensula.

| corasa a răspuns:

Da cine ti-a zis ca ne tragem din adam si eva?

| costis a răspuns:

Daca ti-ai propus sa gasesti un argument impotriva credintei ai reusit. M-am intrebat de ce au fost lasate pasaje "atacabile" in Biblie. Cred ca Dumnezeu vrea sa ne apropiem de El cu inima, nu doar cu mintea. Iar cei mandri sau rauvoitori, care se apropie doar din puterea mintii lor sau din credinta lasata de la parinti, sa se poata indeparta. Si apoi mai e si cerul. Cu mandrie si rautate s-ar narui si cerul, cum se naruie si lumea noastra.

| crysstyann a răspuns:

Cei negri sunt asa din cauza climei calde iar chinezii japonezii nu stiu asta numai Dumnezeu stie.

| Andrewz explică:

Nu vreau sa atac religia doar sunt curios, hai ca negrii sau bronzat da rasa galbena?straight faceaia ce a patit si nu avea cum sa fi fost radiatii nucleare

| Veverita a răspuns:

Unii s-au bronzat prea multlaughing si galbeni...nu stiu poate au facut hepatitalaughingScuze de gluma dar sunt mii de teorii in privinta provenientei noastre incat nu mai sti ce s mai crezi.eu sunt confuza rau.

| VisualBasicExpert a răspuns:

Cei albi au stat la umbra, negrii au stat in soare...

| Catalin_4582 a răspuns:

Datorita conditiiolor din jurul lumii.De exemplu in Africa este foarte cald deci te bronzezi mult daca locuiesti acolo pentru restul vietii deci asa au aparut oamenii negri.Despre chinezoi la fel sau poate radiatii...dezastre nucleare... Orice organism evoluaze intr-un fel dealungul timpului.Un vierme ar putea ajunge ceva foarte maret si inteligent in milioane de ani.Si de cand Adam si Eva au fost pe pamant organismele au evoluat. Funda?

| Marik_9031 a răspuns:

. Noi din Adam si Eva Romani aia din Adam si Eva Chinezi ceilalti Adam si Eva japonezi ceilalti Adam si Eva Coreeni laughing etc