| juniper a întrebat:

Daca nu atunci o slujba bine platita si nu ma refer la maturat, ceva pentru o fata de 14 ani. s

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am inteles ca daca te angajezi ca vanzatoare in Mall, castigi foarte bine...si conditiile de munca sunt bune. Tu o sa ai nevoie de acordul parintilor pentru a te angaja.
Eu consider ca esti prea micuta sa lucrezi, mai bine ai mai face un curs profesional care te va ajuta pe viitor.

7 răspunsuri:
| Sara a răspuns:

Potzi lipi afise... impartzi oferte fluturasi din aia. orice de teren. si ziua k noaptea e periculos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si iarasi te iei de maturat/maturatori, de ce? cu ce au gresit acei oameni de ai o astfel de repulsie fata de maturat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Detin un minihotel la mare dar nu-i decit pe sezon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E de admirat caci la varsta ta doresti sa muncesti, cunosc oameni in varsta carora nu le place munca si fug de ea, bravo! Sunt de acord cu Gabytzza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa se angajeze vanzatoare in Mall la 14 ani? Este ilegal si nici macar n-ar fi in stare sa faca asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intradevar trebuie sa ai peste 15 ani ca sa poti lucra dar ma gandesc ca exista o chichita... exista actori care apar in filme si au si mai putin de 5 ani :D
http://www.codulmuncii.ro/titlul_2/capitolul_1/art_13_1.html
Oricum raman la parerea mea: esti prea micuta si crede-ma te vei satura de munca :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intradevar trebuie sa ai peste 15 ani ca sa poti lucra dar ma gandesc ca exista o chichita....exista actori care apar in filme si au si mai putin de 5 ani :D
http://www.codulmuncii.ro/titlul_2/capitolul_1/art_13_1.html
Oricum raman la parerea mea: esti prea micuta si crede-ma te vei satura de munca :)