| DorelSudoru a întrebat:

Daca nu cred in d-zeu si duc o viata normala(fara pacate grave) unde ajung rai sau iad?laughing

35 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu crezi in Dumnezeu, vei duce o viata normala si sanatoasa de ateu.pana vei hotara sa mori.la noi hotaraste Dumnezeu cand ne cheama la el, avand motivele lui.la atei de vreme ce nu credeti in Dumnezeu banuiesc,hotarati singuri cand, cum si cat. daca pui problema de; pacate grave, inteleg ca nu stii prea multe despre pacat.deci nu ai cum sa intelegi. daca nu crezi in Dumnezeu, nu crezi nici in iad sau rai.deci ...nu importa. daca crezi in dumnezeu o sa duci o viata de crestin.sau de credincios.se poate si asa ca mine; sa crezi, dar sa duci o viata plina de pacate.un lucru e sigur.moartea va bate la usa noastra.si in morminte sigur ajungem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar nu am!
dar nu faci bine ceea ce faci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dude, nu are cum sa existe Iad sau Rai daca nu exista Dumnezeu.Nu are cum sa existe diavol daca nu exista Dumnezeu. Apropo, nu exista pacate grave sau pacate usoare.Nu exista pacate care sa duca la viata. Sper ca te-am lamurit. Ajungi in Iad dar mai ai timp sa te pocaiesti pana mori.Mai gandeste-te.

| maddyss a răspuns:

Daca nu crezi un Dumnezeu.cum poti sa crezi in rai si iad?thinking e cam ciudat. Oricum e normal ca ajungi in iad