Întrebare recomandată | RAY a întrebat:

Daca nu ne convine ceva trebuie sa ignoram acel lucru?

Răspuns Câştigător
| 4b a răspuns:

Ignor pe cei care isi bat joc de mine.
Numa' bine

40 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Mai bine incerci sa intelegi de ce nu-ti convine. Altfel va fi o problema permanenta.

| Stefan0419 a răspuns:

Pai nu neaparat... poti ocoli cat de cat acel lucru. :/

| Stefan0419 a răspuns:

Pai nu neaparat, poti ocoli cat de cat acel lucru,:/

| Swan39 a răspuns:

Depinde de acel ceva. Dacă îl poţi schimba, te străduieşti să o faci; dacă nu e în puterea ta să-l schimbi, îl ignori şi-ţi vezi de treabă.

| cornelius15 a răspuns:

Da

| teoul a răspuns:

Eu stiu ca atunci cand ceva nu-mi convine, am doua variante:
1. Tac si inghit - Asta se intampla atunci cand stiu ca e peste puterile mele sa schimb sau macar sa influentez acel lucru sau ca nu merita.
2. Lupt pentru dreptate- Incerc prin orice mijloc posibil sa schimb acel lucru, el impiedicandu-ma de la ceva important pentru mine.In acest caz stiu ca daca ma straduiesc pot schimba ceva.
Insa cum in viata totul este relativ(Einstein), de la caz la caz sunt diferite solutii.

| RAY explică (pentru 4b):

Si iertare nu exista?

| 4b a răspuns (pentru RAY):

Exista. Alte intrebari mai ai?winking

| RAY explică (pentru 4b):

Team deranjat din invatat scuze

| Hiroomi a răspuns:

Nu trebuie sa spunem ce nu ne convine chiar daca altora nu le place parerea mea happy