| nukeyly a întrebat:

Daca te nasti sau mori la secunda 1, de exemplu pe 01.01. 2021(ziua de nastere va fi in fiecare an pe 01.01 de mori pe piatra scrie mort 01.01)

dar in cat timp cu adevarat se poate considera ca se naste sau moare un om, la un nivel mai profund?

Intri in lume, teoretic 9 luni te construiesti, dar oare in 9 luni si mori, pana se disipeaza toate energiile ce tin de tine ce sunt impregnate in obiectele personale? sau mori in 1 secunda si gata. Se zice ca decorul absoarbe energii bune si rele daca a fost un eveniment violent. Clar de ex pamantul ce inca e radioactiv la Cernobail.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu fac o observatie fina de (ne)fizician, radiatiile cu uraniu cum sunt cele de la cernobyl nu exista acolo INCA pentru ca ele stau asa pe o suprafata ca sa fie bun feng shuiul cum ai zis tu ca energia se impregneaza in decor. Radiatiile persista pe orice suprafata.
Uraniul imbogatit are o perioada de injumatatire de cateva sute de ani!
Timpul de injumatatire este timpul necesar ca numarul de atomi radioactivi dintr-o structura sa ajunga la jumatate, ca putere radioactiva si nu numai.
Cu alte cuvinte radiatiile de acolo vor mai coexsita multe generatii de acum incolo.

| Archangells a răspuns:

Moartea este procesul spiritual prin care omul trece din viata aceasta la viata vesnica in alt plan, unul spiritual. Este reversibil uneori deoarece Lazar si alti oameni au fost inviati de Hristos. Asa cum omul traieste 9 luni in pantecele mamei si se naste spre o alta lume, cea cunoscuta noua prin cele 5 simturi, asa va fi si trecerea de la lumea materiala la lumea spirituala, in rai sau iad. Doamne ajuta!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se zice ca. Da, se zice. Așa se zic multe, cu valoare zero.

| Frank51 a răspuns:

Se declară decesul și se emite certificat de deces cu ora decesului.

| TheStrategist a răspuns:

În certificatul de deces scrie ora la care ai murit.

| UnulSimplu312 a răspuns:

Pai omul e construit astfel in cat cand moare sa ajunga in pamant si sa de descompuna devenind astfel pamant.