| Eu0909 a întrebat:

Daca toti oamenii ar stii ce vorbesc altii despre ei, oare cati prieteni ar mai xista in lume?

Răspuns Câştigător
| Radioactive a răspuns:

Simplu...nu ar mai exista. Acelasi lucru s-ar intampla si daca fiecare ar spune exact ce crede despre altul.

15 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Pai daca nu stii ce se vorbeste de tine esti sigura ca ai prieteni?

| Hombre a răspuns:

Priveste sensul general, numai ca am folosit tot o intrebare si m-am adresat tie si stiu ca nu te referi la tine.Sa nu intelegi ca intrebarea m-a deranjat si ti-am raspuns ironic, ba chiar o gasec interesanta. Poate trebuia sa incep astfel, "Pai daca nu stim..."

NOname
| NOname a răspuns:

In acest caz doar cei cu nervii tari ar mai avea prieteni, restul - nema. Intr-un fel n-ar fi rau. Am face mai usor selectia intre cei, care intr-adevar sunt CU noi, si cei, care sunt doar de umplutura.

April
| April a răspuns:

Daca prietenia n-ar sta mai mult in fapte decat in vorbe, desigur ca n-ar exista prieteni...

| Razvan a răspuns:

Să vorbească cei care nu au o viaţă despre alţii. Dreptul la exprimare este liber.Noi să fim sănătoşi

| ramona30 a răspuns:

Nu pot sa iti raspund la intrebare, asta inseamna ca e cea mai buna intrebare pe care am vazut-o in ultimul timp.

| Angel0 a răspuns:

Mai putini dar mai buni.
Calitatea contează nu cantitatea.
Intuiția ajuta enorm în cazul acesta.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Mai bine sa nu stie! Vorba aia, ce nu sti, nu exista si nu te doare!

| Eu0909 explică:

Hombre, eu am pus intrebarea. tu imi raspunzi cu alta intrebare? si nu vorbesc despre mine

| Optima a răspuns:

Doar eu si prietena mea big grin

| Anddrea a răspuns:

2. Tu cu tine. Stii, in viata cel mai bun prieten esti chiar tu.

| RMihai a răspuns:

Adica daca ne-am putea citi ganduriele intr-un fel, as vrea sa am puterea asta dar numai eu si cand vreau, daca am fi fost inzestrati inca de la inceputuri cu acest simt ar fi fost ceva normal, poate nu ar fi existat atata ura, am fi fost un tot unitar ma gandesc eu, daca ar aparea acum asa ceva ne-am distruge in scurt timp de asta sunt sigur

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna. Daca stai sa te gandesti.nu prea exista prieteni.happy. Prieteni iti sunt cei din familie si cam atat ar trebui, pentru ca ceilalti sunt prefacuti, rareori mai intalnesti in ziua de azi un prieten adevarat care sa te ajute mereu la greu, sa-ti dea un sfat, etc.Si eu spun tot asa:prietenii mei, prietenii mei. dar pacat ca nu prea sunt.oh go on.Pa-pa:*.

| GalaXy a răspuns:

Prieteni adevarati nu iti sunt decat parintii.Rar daca mai gasesti un prieten adevarat, cu care sa imparti tot ce ai.Eu mi-am luat teapa de mai multe ori, acordand incredere unor...

| Shopye a răspuns:

Intr-un fel ar fi bine acest lucru dar intr-un fel nu.Intr-adevar majoritatea oamenilor nu au curaj sa spuna lucrurilor pe nume si vorbesc pe la spate. Uneori unele lucruri chiar nu trebuie spune pentru ca pot rani grav pe cel de langa noi.Eu cred ca prietenii adevarati sunt putini. Putini au sentimentul acela de prietenie si o incredere nemarginita. O prietenie adevarata se bazeaza pe incredere si adevar.Deci,daca oamenii ar stii ce vorbesc altii despre ei ar ramane doar prietenii adevarati, acei prieteni care isi spun orice si isi cunosc toate secretele.Eu am o asemenea prietena pe nume Violeta si sper ca prietenia noastra sa dureze o vesniciehappy!