Apache
| Apache a întrebat:

Daca vrei sa ramai in tara asta cand ea merge din rau in mai rau ...esti patriot sau esti naiv?

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Interesant! Cred ca esti 2 in 1. E ca si cum : Sunt cel mai naiv patriot.Am ales sa mor de foame intr-o tara ce nu-mi ofera niciun avantaj si nicio sansa de realizare.

Noi sa fim sanatosi! ( vorba fomistului )

9 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Nici unul si nici altul ramai sau ca ai mai mult decit cei de afara sau esti incapabil sa te rupi de familie sa lucrezi acolo.Eu fac parte din ultima categorie nu sunt capabila sa ma rup de familie.Inca de as avea un sot cu care sa merg ca deja copii sunt mari dar singura si la virsta mea nu mai cutez.

| Necrophagist a răspuns:

Se chinuie pentru ordinea din vederea strainilor insa isi lasa cetatenii neglijati desi e originea geniilor care au plecat departe.Ne place sa spunem ca e printre cele mai binecuvantate de natura desi printre celelalte e la jumatate si la ce folos bogatia cand este folosita prost, la ce folos ca a trebuit sa recuperam cand si altii au trebuit sa recupereze mai mult decat noi
Imi iubesc tara cu tot paradoxul pe care il poarta insa ma scarbesc cliseele patriotismului

| NickiMinaj a răspuns:

Fie ai un interes direct, fie esti incredibil de prostut.

| d1onn5o a răspuns:

Ambele

| ClownFish a răspuns:

Depinde de fiecare om.

| dollydee a răspuns:

Esti idealist...

| Cristianne a răspuns:

Amândouă,părerea meahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, mie nu mi se pare ac daca pleci din tara nu o mai poti ajuta. Enescu n.a plecat din tara? si uite ce a ajuns si "ne.a facut mandrii". Si sunt mult mai multe exemple. poti sa.ti iubesti tara de unde ai fi, este alegerea ta.

| Wooky a răspuns:

Nici una, nici alta.Toata lumea vede ca tara asta merge din rau in mai rau. Unii chiar nu au cum sa plece de aici, nu ca nu vor.Toti vrem sa ne fie bine.