| bubuXoXo a întrebat:

Dati-mi si mie articole despre masonerie, iluminati, lucifer si toate chestiile astea onculte, vreau totul in profunzime de la cap la coada:*MERCI!

5 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Lucifer n-are legatura cu masoneria. Chestiile astea nu sunt onculte, probabil ai vrut sa scrii oculte. Si tot nu vorbim de lucruri oculte precum magia, tarotul si alte...
Masoni sunt cam 1 la 10000 din cei care se cred masoni, pentru ca restul sunt prostimea. In general vorbim de presedinti de state importante sau oameni foarte influenti la nivel global. Aia sunt masoni sau iluminati.

Daca vrei sa afli secrete, n-o sa le gasesti in carti scrise de Brown sau alt comerciant din asta. Si nici pe TPU. E mult de investigat si ai nevoie de timp, rabdare si pasiune. Totusi masoneria nu e prea interesanta, mai bine incerci chestii spirituale. S-ar putea sa ai surprize placute (revelatii, experiente grozave, etc.).
Curaj! Si succes!

| einstein_5427 a răspuns:

Despre iluminati am gasit niste documentare pe vplay, iar despre masonerie era o carte. Daca vrei sa mai aflii informatii despre organizatiile secrete cauta ''911 was an inside job''. Bafta!

| EBC a răspuns:

Unul dintre iluminatii care au existat a fost Osho. A ajuns la iluminare la varsta de 21 de ani. Greu in zilele noastre să se intampla aşa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti otravii mintea cu articole conspirationiste de genul acela. Vezi ajunge sa blamezi tot ceea ce tine de stiinta daca te iei dupa paranoicii de genul ala. Pune mana si invata, intra la politehnica sau medicina, alege cercetarea intr-un domeniu stiintific si vei vedea cat de penibili par mascaricii astia cu conspiratiile lor din punctul de vedere al unui om de stiinta.