| AvalohAlyn a întrebat:

De ce avem mai multe vise urate sau ciudate decat vise frumoase? De ce nu putem sa visam Raiul si numai lapte si miere sa fie, macar in vis?

5 răspunsuri:
| BucurCristina a răspuns:

Tu ai si vise urate si frumoase, dar nu ti-le amintesti pe toate.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca pacatul lucreaza sau il munceste pe om si cand doarme pana moare omul.

| T0T a răspuns:

Majoritatea viselor mele sunt frumoase.

| Mădă0611 a răspuns:

E un mecanism de aparare, la fel e in cazul amintirilor, plus ca daca ai vise chiar horror e pentru ca te uiti la filme de genul. Subconstientul foloseste doar ce detine, si frica are prioritate.