| Zippy a întrebat:

De ce categoriile de Voluntariat si cea de Cauze nobile au cele mai putine intrebari?

Răspuns Câştigător
| ramona30 a răspuns:

Foarte buna intrebarea asta. E la fel cu problema copiilor abandonati sau de pe strazi. Au existat in Romania peste 10 mii de ONG-uri care se ocupa de protectia lor si peste 18 mii 300 de biserici care ajuta societatea, si niciunul nu a adoptat vreun copil, daca fiecare ONG sau biserica s-ar fi ocupat macar 1 copil de fiecare, nu mai aveam azi copii fara camin.
P.S. E cea mai buna intrebare pe care am vazut-o in ultima luna, i-am dat 10.

8 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Fiindca pe romani ii doare-n cur...

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Cauze nobile este o rubrica inchisa de catre admini, iar la voluntariat/ecologie se pare ca nu se inghesuie mai nimeni. Probabil nu au nevoie de ajutor...

| Azazel_2358 a răspuns:

Pentru ca egoismul e o calitate!

| Nastia a răspuns:

Pentru ca nimeni nu e interesat de voluntariat.toti vor o recompensa pentru orice fac.

| Veverita a răspuns:

Oare de ce? nu stiu ce e de mirare. entru ca in ziua de azi o fapta buna e o adevarata minune.adica mai repede se intampla sa fie trazniti oamenii decat sa se intample ca cineva sa faca o fapta buna si sa ajute pe cineva.de asta.nu mai e interesat nimeni de asa ceva.

| smileKiller a răspuns:

Pentru ca lumea nu pare a fi interesata de cauze nobile din pacate, cat despre voluntariat, putini sunt cei care chiar isi dau interesul pentru a ajuta natura sau pe alti oameni. sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca in armata fiind, cand s-a cerut un vuluntar, toti au facut un pas in spate si eu am ramas voluntar.acuma m-am invatat minte. daca ei fac un pas in spate eu fac doi.cauze nobile? daca e vorna de un vin nobil, ma ofer volun-tare.

| Dyanna_4508 a răspuns:

Pentru ca asa ceva gasesti si pe internet fara sa pui intrebare. Sau din simplul motiv ca pe nimeni nu intereseaza.