| Lamba a întrebat:

De ce este barbatul atras de sanii mamari si cand este adult? Oare asociaza acei sani indirect cu mancarea(de pe vremea cand era bebelus) si astfel se elibereaza dopamina in creier?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

"Oare asociaza acei sani indirect cu mancarea(de pe vremea cand era bebelus) si astfel se elibereaza dopamina in creier?"

Da, din acest motiv şi femeile adoră sânii femeilor şi toată ziua sunt cu ei în gură...

Ţie nu-ţi plac formele frumoase şi rotunde? Nu se simt plăcut în palmă, nu-ţi mângâie privirea? Nu eşti atras(ă) de fundul prietenului... dacă ai, dacă are? Bărbaţii de ce ar fi diferiţi?

4 răspunsuri:
| Alphawolf a răspuns:

Barbatul este atras de sanii femeii pentru ca ei fac parte din zonele erogene ale ei. El este atras de punctele slabe ale femeii... pentru ca "jucandu-se" cu ele o tulbura pe ea, deci practic este atras de tulburarea ei. Toata treaba este in creier.

| drhotzu a răspuns:

Mdaaaa... nu prea!
sanii sunt mamari deci ai folosit un pleonasm. motivul pentru care barbatii sunt starniti de sani este un pic mai complex, in primul rand arata ca fata/femeia este pregatita si apta pentru reproducere si poate sa alapteze fara probleme copilul; un alt aspect este acea teorie a "fructului oprit" faptul ca de-a lungul timpului sanii au fost si sunt considerati parte a sexualitatii feminine, dar la care nu au acces decat partenerul, si coroborat cu faptul ca stau ascunsi in mare parte devin tentanti pentru barbati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne plac femeile cu solduri late si sani cat mai mari, pentru a ne putea alapta urmasii, iar soldurile ofera un suport pentru fetus.
Cu mancarea n-am asociat sani si nici nu cred ca o sa pun mana pe telefon cand vad vreo pereche, ca sa-mi comand pizza, sau... fetele astea care impart pliante cu pizzerii isi pot schimba strategia.Dar sa fie clar, la mine fundul conteaza...tongue

| Hevnoraak a răspuns:

Din perspectivă de bărbat, sâni sunt atrăgători din diferite motive, primul lucru care îl vezi la o femeie când stă cu fața la tine sunt sânii care ies relativ puternic în evidență, mai este și faptul că fiind în mare parte acoperiți stârnesc o oarecare senzație de curiozitate.Atracția crește în vârstă mai ales când corpul feminin e atât de puternic promovat ca simbol a sexualități îl vedem peste tot, ziare, filme etc.