| auroraa a întrebat:

De ce iubiti viata? funda!

Răspuns Câştigător
| bebetho a răspuns:

Nu ştiu dacă îmi iubesc viaţa, cred că viaţa nu se poate iubii. Există metode de a demonstra iubirea ta pentru viaţă? Dacă da, care sunt acelea? Dacă tu crezi ca simplu fapt că trăiesc şi nu m-am sinucis sau că preţuiesc cateva persoane etc, sunt manifestări ale mele din cauză că iubesc viaţa, atunci acestea sunt motivele.

14 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Isus este calea adevarul si viata.El da viata vesnica.

| Vizitiul a răspuns:

Poti spune ca urasti moartea? Nu pot spune ca iubesc viata. N-ai cum sa iubesti tot ceea ce se intampla in viata ta, ca pana la urma, asta inseamna viata. Doar incerc s-o fructific din plin, atat.

| MeScorpion a răspuns:

Pentru ca e tot ce ai.

| DorelSudoru a răspuns:

Cine a zis ca trebuie so iubesti... poate so traiesti
"dar viata nu e roz nici daca inbraca haine de tra*a"(Numaistiu a cui erau versurile astealaughing)

| MidnightLady a răspuns:

Pentru ca primesc fundite pe TPU. love struck

| push2gl a răspuns:

Eu imi iubesc prietenii, viata o pretuiesc ca-i numai una

| ZEU93 a răspuns:

Ca si ea ma iubeste big grin

| DyaElla a răspuns:

Pt ca exista Tokio Hotel, iar viata trebuie traita la maXXXim

| valThina a răspuns:

-pai pentru ca e numai una
-pentru ca ti-a dat-o dumnezeu si numai pe asta o ai
-pentru ca parintii tai poate s-au chinuit sa iti dea viata, deci merita pretuita chiar daca da chiar daca nu
-si nu uita, viata a fost facuta din dragoste si inca e in cele mai multe cazuri

| Dianné a răspuns:

Cine a zis ca ne-o iubim? Cel putin, eu nu o iubesc deloc. Tu iti iubesti viata? laughing

Daca da, de ce? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi iubesc viaţa pentru că e a mea, pentru că este unică, aşa cum sunt şi oamenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca alta viata nu mai am, este doar o intamplare ca eu pot respira si explora o realitate aparte.Am mai repetat ca viata este un privilegiu si trebuie dusa pana capat, trebuie pretuita pentru ca te poti deosebi lejer de o scanduta din gard sau copacul ce te sprijina la betie, esti unic si mereu uiti asta!

| BoboooBubuuu a răspuns:

Pentru ca exista acele anume persoamne pe care le iubesc din toata inima.

| tamvls a răspuns:

LOL ce raspunsuri! eu imi doresc sa iubesc viata asta.in general spun mereu ca urasc viata,dar am fost pusa in situatia de a fi la un pas de moarte si mi-a fost foarte frica,apoi am meditat un pic asupra acestei frici si am realizat ca de fapt viata este frumoasa,pot obtine tot ce imi doresc, unica problema e in mintea mea, depinde totul de cum si ce gandesti.dar e greu sa fi mereu optimist. oricumn e frumoasa.trebuie un pic de efort.happy