| EvangelineDS a întrebat:

De ce lesbienele sunt acceptate mai usor de catre societate decat homosexualii?

12 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Pentru ca au limba mai aspra

| anyia a răspuns:

Aici e vorba de mentalitatea fiecarui "element" ce face parte din societate. Pentru ca, in momentul in care afirmi ca te dezgusta homosexualii dar fara a aminti si de lesbiene, tinzi sa fii ipocrit. Eu, de exemplu, am intalnit in ultima vreme diverse specimene care se aratau revoltate din cauza homosexualilor, fara sa fi intalnit vreodata asa ceva.
Cum spuneam, tine de fiecare sa accepti sau sa refuzi, sa comentezi sau sa taci, sa critici sau sa te faci ca nu-i observi. Cretinismul e in doze ridicate la noi, asa ca poti doar visa la o societate frumoasa si intelegatoare care nu acuza orientarea sexuala a unora si nici nu arunca cu noroi in ei, ci ii lasa sa traiasca dupa cum cred ei ca este bine. Si avand in vedere ca se fac o multime de glume gen "homosexualule", subiectul asta e mai cunoscut si se vorbeste mai mult despre barbati decat despre femei...

| VadTot a răspuns:

Scuza ma ca ti raspund cu o intrebare.Dar Ce te Face Sa Crezi asta?
Eu nu cred..asta! Ca in particular cunosti indivizi care adora sa vada prin filme doua fete care.sunt impreuna asta este cu totul altceva! Dar Sa Crezi ca Societatea Aproba Lesbienele si dezaproba homosexualitatea Te Asigur ca te inseli! Probabil tu te referi la faptul ca noua barbatilor probabil maforitatea le place sa vada..cum ti am spus si mai sus.dar una i una si alta i alta intelegi? Este strict cu totul alta mancare de peste.confunzi unele lucruri! ok?

| andrei a răspuns:

O intrebare foarte buna. Cand vezi doua femei care se saruta iti dubleazi placerea.

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Fiindca le plac barbatilor, cel mai bine a zis Valentina_Ganescu_1991

| DyNo a răspuns:

Lesbienele, fac parte din categoria homosexualilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca girl on girl e consideraat sexy, pe cand guy on guy e considerat scarbos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ipocriti ce sunt, dar noi avem o tara de cacao.
De obicei, bisexualele se integreaza cel mai usor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca o lesbi poate face copii, pe cand un gay nu, deci ele sunt inca de folos lumi.

| Cleopa a răspuns:

Doi homo sunt scarbosi, pe cand doua fete impreuna arata altfel, plus ca sunt excitante pentru barbati. plus ca chiar daca nu sunt lezby vezi pe strada fete tinandu-se de mana, dar baieti nu. asta i-a facut pe oameni sa accepte mai usor apropierea dinte fete. apoi ceea ce o fata ii face altei fete ii poate face si un baiat, pe cand daca un gay f*** in c** un alt gay, atunci o fata nu mai poate face asta. intelegi? sunt anumite lucruri ce diferia homo de lezby

| Mandy693 a răspuns:

Excita barbatii mai mult laughing)

| zekor a răspuns:

Imi place mai mult sa vad 2fete sarutandu-se decat sa vad 2gay...