| Bossu000918 a întrebat:

De ce nu mai pot visa faptul că creierul meu numai visează am visat odată acum 3 ani și ăla a fost ultimul vis de ce nu mai pot avea vise când dorm? Adică acum am 19 anii sunt destul de matur dar de ce nu pot visa?

3 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Majoritatea oamenilor uita ce viseaza, asa ca nu vad ce e asa de speriat.

| gabicoo a răspuns:

Poate nu ții minte că și ce visezi.

Și eu visez rar, dar visez, știu că am visat dar nu țin minte ce am visat. Vara când nu pot adormi din cauza căldurii mai iau cate un Optisomn, adorm, visez și țin minte ce am visat.

Încearcă și tu.

| doctorandus a răspuns:

Dap, de fapt visezi, dar uiti ca ai visat. De ex. daca cineva te trezeste brusc stii ca te-a trezit din vis. Dar daca dormi cat vrei, uiti ca ai visat.