| LittleLady a întrebat:

De ce oamenii acestia care pretind a-ti fi prieteni sunt atat de falsi, cu mult tupeu in ei? De ce atunci cand te intelegi bine cu ei nu spun nimic rau apoi parca incearca sa recupereze? Sau de ce altii nu le vad adevarata lor fata?
Iti zici ca n-ai necoie de ei dar cand ii vezi inconjurati de atatia oameni iar tu esti singir ti-ai dori sa fiti prieteni.Trebuie neaparat sa faci ceea ce fac si ei ca sa te accepte?!
O zic din propria experienta,viata mea e asa urata, mai bine s-ar sfarsi aici!

12 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

De ce mergi la santaj emotional si ceri corectitudine?

| Inferno a răspuns:

Omul vaneaza in haita.

| RAY a răspuns:

Se numeste pshiologie inversa, isi castiga increderea prin asa zisa sinceritate ca apoi tu sa i spui ce ai pe suflet si sa foloseasca asta pentru a te manipula mai tarziu

asta e o prostie sa te scimbi sa intri in gasca lor

| sublime89 a răspuns:

Sunt multe intrebari din astea cu "de ce?" care nu isi au raspunsul. Nu stiu, asa e natura umana probabil. Dar tu trebuie sa inveti din experienta asta si sa-ti propui sa nu fii si tu ca ei. Mai sunt astfel de persoane care simt exact ce simti tu acum, iti garantez. Lumea e mare, nu uita. Si astfel de prieteni ar trebui sa-ti faci, care gandesc ca tine. Dar prima data trebuie sa-i cauti si sa-i gasesti.

| ErrorFound a răspuns:

Wo, wo, mai usor cu mai usor cu sinuciderea. N-ai ce face, societatea este atat de ratata incat nu poate intelege ca astfel de comportamente sunt stupide. Tu fi deasupra lor si nu-i baga in seama pe cei care nu merita.

E bine totusi sa ai tupeu, dar nu un tupeu din acela tembel. In sensul ca: esti destept, ii depasesti pe toti in istetime si ii poti pacali. Asta e un smecher adevarat, nu cel cu valoarea atarnata de gat si cu o gura mai mare decat creierul. In fine, astfel de oameni nu ar merita sa fie acceptati.

| Danzell a răspuns:

Mai bine singur si integru decat sclav si inconjurat de parveniti.

Vorba aia: Pazeste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma apar si singur.

Un prieten adevarat se face greu.

| Danzell a răspuns:

A ca tot mi-am adus aminte
nici eu nu am cine stie ce prieteni. din acelasi motiv dar pur si simplu nu fac ceva care ma calca pe nervi. Pe scurt i don`t give a ***.

| Vi003 a răspuns:

Nu fi suparata pe oamenii-prieteni, au si ei defecte si calitati, la fel ca tine. Incearca sa fii mai selectiva in alegerea prietenilor ca sa n-ai prea multe dezamagiri.

| AnneღU a răspuns:

Nu trebuie sa fii surprins/a de ceea ce se intampla. Trebuie sa constientizam ca de fapt lumea este un NIMIC. Noi am ajuns in punctul in care nu ne mai respectam sentimentele unul celuilalt. Nu doar tu esti inconjurat/a de astfel de oameni. Insa viata ne este un dar de la Dumnezeu. Cand ne-am nascut nu ne-am nascut cu asa zisii prieteni langa noi. Omul e facut ca sa traiasca singur. Singurul sprijin de care nu ar trebui sa ne ferim este FAMILIA ..Asa ca mai bine ar fi sa te lipsesti de oamenii care nu au ce cauta in viata ta. Optimismul este un tabu.Iar indiferenta ta ii va durea cel mai tare! :*

| Lynnfield a răspuns (pentru AnneღU):

Dacă lumea este un nimic ce sentimente ar mai fi de respectat. Dacă viaţa nu este un dar cum te-ai mai fi putut nascu. Daca omul este facut să trăieasca singur de ce ar mai exista femeie, barbat, dupa fiecare punct te şi autocontrazici singură, cu o aşa gandire oameni din care fac parte în contextul la care te referi ca fiind un nimic pentru tine obsearva prostia organică a conştientizări tale şi de aceea se ajung în situaţii ca acestea.

| AnneღU a răspuns (pentru Lynnfield):

Draga Anunnaki... ar trebui sa recitesti ce am scris. viata este un dar de la Dumnezeu. Si ce ar trebui sa facem, sa ne punem noi capat zilelor pentru simplul fapt ca acei prieteni in care credem, nu exista? Si cand am mentionat ca singurul sprijin de care nu trebuie sa ne ferim este FAMILIA am inclus si partenerul de viata oh go on Dar nha, e de ajuns sa-ti dai cu parerea si sa interpretezi cum vrei. Si crede-ma fiecare ajunge in punctul in care v-a vrea sa se lipseasca de persoanele care nu cauzeaza decat RAU...