| Bine a întrebat:

De ce oamenii nu mananca pietre? Dau funditabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca oamenii nu sunt "pietrivori"

19 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Pentru ca -s constienti de faptul ca un os (si aici ma refer la dinte) nu poate sfarama o piatra. Sau cel putin asa cred eu...

| Alphawolf a răspuns:

In zona ta...nu se gasesc pietre? Daca vrei sa ai un raspuns valabil trebuie sa-l afli singur/a, ca-i foarte greu de explicat.

| PhaseMorphXR a răspuns:

Pentru ca exista chestii mai gustoase si hranitoare... deocamdata. Poate pe criza asta o sa fim nevoiti in curand sa mancam si pietre.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Pentru ca oamenii nu mananca pietre.

| Laminin a răspuns:

Hei!
Ca au ei destule pietre in creierhee hee
Gbu :]

| Adyr0 a răspuns:

Pentru ca ar ramane fara dinti in gura.

| yumeee a răspuns:

Că nu-s bune la gust. Şi-s cam tari. Mai bine încearcă scoarţa de copac, e mai maleabilă.

| madia a răspuns:

Eu mananc...nu stiti ce pierdeti.drooling

| schlau a răspuns:

In termeni chimici oameni nu mananca pietre pentru. ca nu au fibre ce pot fi figerate( exact ca o coala de hartie).
in termeni de taran.pentru ca esti tu prost.
cine spune ca lumea nu mananca pietre?
tu oricum in cutia craniana ai multe pietre.laughing. fara supararelaughing

| RoRoxana a răspuns:

De ShmecheRi!batting eyelashes

aLtceva?

| camionagiull a răspuns:

Ca is ascutite si inteapa si nu poti amesteca ca iti rupi dinti si chiar daca poti sa inghiti iti taie intestinele si dupa te ia Moarteaaaaaa MUhahahhahahhalaughing)

| DianaAndra1 a răspuns:

Sunt tari? Le elimini destul de greu, din cate stiu nu sunt digerate.
Vrei sa mananci pietre?

| Freak_6887 a răspuns:

Ai mai mult de 4 ani?raised eyebrows

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai un mos sau o baba cum sa o faca? sa le suga? ca de mestecat nici vorba. avem dinti nu concasoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crocodilii inghit pietre, da nu mai zici si la oameni ca le punem specia in primejdie. don't tell anyone

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebare filosofica, raspuns filosofic: le interzice doctorul. Daca ar manca, cum crezi ca ar mai diferentia pietrele de neuroni?tongue

| piciuk a răspuns:

Ca sa nu-i doara fundu cand fac kklaughing

| axel007 a răspuns:

Ca nu au gust bun si nu prea putem sa le mestecam :d

| Hathor a răspuns:

Pentru ca pietrele nu se mananca!