| blondissima a întrebat:

"De ce oare cele mai frumoase amintiri sunt legate de marile dezamagiri? " J.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce esti atat de sigura de asta? Pui intrebari legate de viata ta personala, le postezi intr-un context general, si vrei sa para filozofice, existentialiste sau... Ce vrei de fapt? De ce nu ne spui ca asta tine de experienta ta de viata, sau a unei cunostinte? De ce trebuie mereu sa generalizezi?
Amintirile mele cele mai frumoase sunt legate de clipele cele mai frumoase! Orice alta conexiune mi se pare stupida. Parerea mea.

4 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

@Licurici Nu un ce, ci un cine.

Eu cred in "Este prea bun, ca sa reziste la infinit"/"All good things must come to an end"/"The bigger the happiness, the bigger the disappointment."

Nimic nu tine, mai ales ce este frumos, life's a b*tch.
Placere mare = dezamagire epocala.

| Licuriici a răspuns:

Ce reprezinta litera "J"? thinking

| Irinnaaa a răspuns:

Pentru ca persoanele pe care le iubesti cel mai mult sunt exact acelea pentru care vei plange si superii cel mai mult. De ele iti pasa, le iubesti, ai face orice pentru ele pentru ca te inteleg, te accepta asa cum esti si nu te judeca. Sunt mereu alaturi de tine si tu ajungi dependent/a de ele. Iar atunci cand te dejamagesc/ranesc, suferi foarte mult pentru ca te astepti ca ele sa fie exact ca ingerii tai pazitori, sa nu te raneasca niciodata. Iar cand se intampla, ti se sfasie inima pentru ca respectivii/respectivele insemna enorm pentru tine.
Asta-i raspunsu' meu in caz ca era o intrebare. laughing Da' de la ce vine " J ", chiar?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca numai atunci,oamenii pot intelege cu adevarat,pot simti si pot vedea adevarul; dupa o dezamagire,omul gindeste altfel, este adevarat, sint si exceptii.Numai bine.