| DBlack a întrebat:

De ce omul in general incearca sa gaseasca raspunsuri la intrebari, pot spune momentan imposibil de raspuns.

Cred ca ati observat si voi ce intrebari pun oamenii in general pe site.
niciodata nu mi-am dat seama de ce omul isi bate capu cu asa ceva, si nu incearca sa gaseasca raspunsuri la intrebari la care pot gasi totusi un raspuns happy

13 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Din curiozitate, tocmai asta la facut pe om sa evolueze tehnic altfel ramanea in faza primara de vanator-culegator. Si tu tot din curiozitate ai pus intrebarea si daca raspunsurile te va invata ceva azi maine esti mai destept, iar raspunsurile care "momentan imposibil de raspuns" azi, maine se vor da.

| Vizitiul a răspuns:

Ceva lipseste din postarea ta. Puteai sa dai un exemplu macar, 2, 3, ca sa ne dam seama la ce te referi. Cu generalizatul nu prea rezolvam nimic. Vezi, mai pune si cate un semnul intrebarii pe ici-colo, ca imediat vin luminatii si te corecteaza.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

La tine nu s-a inventat semnul întrebării? Pune-l, să nu vină luminaţii să te corecteze.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Danzzz555,
Bingo! Şi ce vrei acum, premiu sau diplomă c-ai descoperit?
A fost doar o simplă ironie referitor la postările altora.

| Flav a răspuns:

Fiindca romanul este nascut filosof.
Zilele trecute am vazut prin oras un anunt: Nu depozitati gunoiul aici, va rog. Bineinteles, era scris langa, cu creta, binecunoscuta intrebare: de ce?
rolling on the floor

| corasa a răspuns:

Imi pare rau pentru tine ca nu ai aceasta dorinta de cunoastere. Unii o au, si ei sunt cei care pot impinge lumea asta catre viitor.

| Inferno a răspuns:

E in firea omului sa cerceteze, sa caute. Daca nu am mai fi curiosi nu ne-am mai numi oameni. Daca nu am fi fost curisosi in tot acest timp si nu am fi cautat raspunsuri nu ai mai fi avut acum unde sa scrii intrebarea asta. Nu ai mai fi avut calculator, telefon. Funda?

| DBlack explică:

Pai ma refer la intrebari de genul : de unde vine Dumnezeu. laughing) si intrebari de genul asta. tot felul de intrebari straight face oare omul nu are ce sa faca, decat sa se gandeasca de unde provine Dumnezeu, sau cine a creat OMUL? laughing).

| Whiff a răspuns:

Pentru ca toti vrem sa ajungem la perfectiune. Si...ca sa poti face asta, nu e cam logic sa te informezi?

| giuly a răspuns:

Ai văzut şi tu întrebările de la 'Dragoste şi Sex'?

| timelord_8927 a răspuns:

Pentru ca lumea trebuie sa evolueze si daca nu si-ar mai bate capul nu ar mai gasi raspunsuri deci nuci solucii si nici nimic nou! daca nimeni nu si-ar fi pus intrebari probabil tu ai fi undeva intr0o pestera si ai manca, carme cruda. misto, nu?

| Danzzz55 a răspuns:

ÉrotiqueConseils tu ii spui sa puna semnul intrebarii sa nu cumva sa vina vreun luminat sa ii zica ceva dar u esti defpat rolul principal asa zisul/zisa "iluminat/iluminata"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ies la iveală filozofii din noi.E normal să te întrebi ce se întâmplă cu tine, cu lumea, cu tot ce-i în jurul tău.Cu fiecare întrebare la care găseşti răspunsul se naşte alta şi tot aşa. Dacă nu îl găseşti, te motivează şi mai tare. Deşi ştii că poate nu-l vei găsi niciodată.