| Elbow a întrebat:

De ce soarta e cruda mai mult cu cei buni decat cu cei rai?

Răspuns Câştigător
| OMEGALIN a răspuns:

Soarta nu e cruda cu nimeni, fiecare om se considera un om bun pentru ca e bun prin felul sa de a fi el si pe ceilalti rai caci sunt impotriva lui sau diferiti de el, de aici omul bun incepe sa creada ca problemele lui sunt mai grave decat ale celuilalt si asa se intelege caci soarta e mai cruda cu cei buni

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Este o premisă greşită - o prejudecată şi o generalizare subiectivă şi nejustificată (inclusiv în ceea ce priveşte "cei buni" şi "cei răi").

| Musique a răspuns:

Karma?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Soarta nu face diferenta intre bun si rau.
Totul se plateste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca in cazul celor rai ar fi corecta si nu cruda.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Ca ne este mai usor sa zicem "eu sunt bun si soarta e rea" desi "soarta" asta ne-o facem cu mana noastra...

| Neinteresantul a răspuns:

Fiecare om si-o face cu mana lui.

| SteinZer0 a răspuns:

"Cei buni" se plang mai mult.

| NOname a răspuns (pentru SteinZer0):

...şi pentru că "cei răi" se consideră prea puţini.hee hee

| SteinZer0 a răspuns (pentru NOname):

Desigur.

| Diana0727 a răspuns:

Fiecare are soarta lui, mai buna sau mai rea. Oamenii trec prin multe, unii au incercari mai grele de infruntat decat altii, dar asta se intampla pentru ca trebuie sa intelegem si sa traim lucruri diferite, sa rezistam orice s-ar intampla si sa traim viata exact asa cum e, sa trecem peste lucrurile rele si sa ne bucuram de cele bune.

| Adiii23 a răspuns:

Soarta e la fel cu toti.

| UneducatedBitch a răspuns:

Ti se pare.