| mentholinks a întrebat:

De ce suntem invatati de mici sa ne asteptam la lucruri bune de la viata in loc de rele? Daca ne-am astepta la rele am fi mai puternici in fata nenorocirilor care ni se intampla.

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Deoarece oricat de rau ti-ar merege in viata tu o sa speri la bine.Trebuie sa fi optimis iar in functie de ce rele ti se intampla o sa inveti sa te descurci

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

"Deoarece oricat de rau ti-ar merege in viata tu o sa speri la bine.Trebuie sa fi optimis iar in functie de ce rele ti se intampla o sa inveti sa te descurci" - tendinta asta generala de a "spera la bine" ( optimism ) indica faptul ca exista ceva si cineva care lucreaza ca sa ajunga conditiile de pe Pamant spre bine spre mai bine adica Dumnezeu si Duhul Sfant si Cristos si in subconstient creierul stie acest lucru. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am fost învățată aşa ceva.