| anonim_4396 a întrebat:

De ce suntem ipocriti? de ce ne ascundem adevaratele interese si vrem sa parem sinceri? de ce femeile nu recunosc ca banul conteaza foarte mult intr-o relatie? de ce barbati nu recunosc ca vor relati seriose si aventuri? de ce ne mintim uni pe alti? dau fundita nu critic pe nimeni dar observ ca aparentele insala si toti au interese materiale

14 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

De ce generalizezi?
si mai presus de toate, de ce esti certat cu gramatica?

in fine, cei cu capul pe umeri, realisti, maturi, nu se vor feri sa zica adevarul niciodata, deci ceea ce zici tu acolo se refera la aia slabi de minte, carora le e frica sa-si impuna punctul de vedere, ahtiati dupa spiritul de turma.

| shadovv a răspuns:

Urasc cuvantul ipocrit. Acesta nu inseamna nimic. De ce suntem ipocriti? Avand in vedere ca dupa gandirea mea acest cuvant nu inseamna nimic atunci noi nu suntem ipocriti deoarece suntem mai mult decat nimic, deci enuntul tau este fals. Daca gandesc cum gandesti tu si preiau sensul din dictionar... suntem ipocriti pentru ca suntem oameni. Punct.

| KyraW a răspuns:

Spiritul de turma e de vina. Femeile in general (asta s-o stii ca sa-ti schimbi parerea) nu sunt c**ve daca cauta un barbat cu bani.Ele sa stea acasa,sa aiba grija de odrasla comuna,sa faca mancare, curatenie, sa faca hobby-uri pentru ca femeile sunt mai delicate.Conteaza si asta. Oamenii mint si nu-si arata adevarat fata ca sa isi obtina scopurile.Desi o femeie adevarata se poate descurca si singura (nu spun de stare civila) iar un barbata adevarat nu ar trebui sa aiba ochii-n dunga dupa toate fesele de fete.Atat am avut de spus

| Liviucu a răspuns:

Pentru ca nu exista nici un interes printre fete de a incerca macar sa se gandeasca ca fericirea ar fi pe deplin prezenta daca nu ar avea gandul numai la bani, perversiuni cu altii, minciuna, etc. Este foarte greu astazi sa gasesti un om aproape perfect, iar notiunea de perfect este mereu un subiect tabu. Este si va fi. Fii mai dur cu ceilalti iar rezultatele nu vor intarzia sa apara... Asta daca iti doresti mai mult de la ei, bineinteles. Eu am incercat si a mers. Succes! happy

| AoBo a răspuns:

Suntem toti rai; mai mult sau mai putin...deal with it!

| ღNameღ a răspuns:

Off, e greu de spussad.
Eu iti promit ca pentru mine intr-o relatie nu conteaza banul:O, nu imi pasa de cat de bogat e EL, eu vreau sa ma iubeasca si ATAT. Iti spun sincer. Apoi, de barbati nu am idee...pentru ca sunt fata. Ne mintim ca sa nu dam in belele pentru ca UNELE femei se uita la bani unui barbat si nu e bine, si ele mint ca il iubesc si ca si-ar da viata bla bla (prostiiangry ) ca sa nu o paraseasca ala si sa aiba scorpia banii.sigh
Oricum, fiecare are caracterul lui, mai rausad/bunhappy asta esteoh go on.
Paapaa>big grin

| anonim_4396 explică (pentru ღNameღ):

Esti tanara, isi scimbi convingerile mai tarziu

| ღNameღ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, sunt tanara, dar NICIODATA si NICIODATA nu o sa ma uit dupa banii cuivawinking
Astea sunt cu***le si eu niciodata nu am sa fac ceva asa de josnicphbbbbt
...Nu toate fetele sunt la fel dupa cum veziwinking

| Garnet a răspuns:

Pentru ca in ziua de azi moralitatea nu mai e premiata.si atunci cand cunosti pe cineva mai tot timpu vrei pe cineva imoral pentru ca alaturi de el te simti mult mai bine! eu cel putin umblu mai mult cu imorali pentru ca moralitatea si sinceritatea ma plictiseste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

BlahBlah nu am generalizat majoritatea asa sunt, da sunt certat cu gramatica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exclus.Intr-adevar,vreau si imi place o relatie serioasa,bazata pe incredere, in rest nimic de ce enumeri, nu mi se potriveste si nici nu sint de acord cu asa ceva.Mult noroc.

| Andreea19Alina a răspuns:

Deoarece toti vor sa isi atinga scopurile dar nu merg pe drumul cel bun,ei vor o cale usoara spre succes! ca de exemplu femeile in loc sa munceasca pentru bani,daca asta isi doresc,ele cauta un barbat cu bani,pentru ele nu mai conteaaza daca este urat sau frumos,conteaza sa aiba portofelu plin! dar sa na aducem aminte ca nu toti sun asa, exista si persoane care sunt bune! eu una recunosc ca banii conteaza intr-o relatie si iasi spune pe fata, barbatului respectiv!

| anonim_4396 explică (pentru Andreea19Alina):

Respect fetele ca tine

| Gabriela100 a răspuns:

Pentru ca oricunde ai merge este nevoie de bani, si uneori cel mai usor ii obtii de la altii.