| summer12 a întrebat:

De ce unii samburi de la caise au miez dulce, iar altii miez amar? Ce factori determina acest lucru? Sa fie oare o chestiune legata de specia copacului?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca depinde de specie. Daca o caisa are samburele amar, atunci toate caisele din acel copac vor fi cu samburele amar. Deci cauza se afla chiar la originea lor.

4 răspunsuri:
| summer12 explică:

Cu cat e mai coapta, cu atat e mai dulce miezul, sau...

| summer12 explică:

Pan' la urma cine are dreptate?

| iChaz a răspuns:

He he. cred ca faci confuzia intre caise si zarzare. Sunt oarecum asemanatoare ca fructe, insa caisele au samburii dulci, iar zarzarele au samburele amar.

Răspuns utilizator avertizat