| Theo94 a întrebat:

Dece exista atatea tricouri cu Che Guevara? Sunt multi asemeni lui si nu apar pe tricouri si chiar daca apar sunt mult mai putine.

7 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Pentru ca el a devenit mai popular decat alti revolutionari. Sunt mai multi factori aici, printre care educatia lui, lucrurile pe care le-a facut si le-a spus, felul in care arata, curajul de care a dat dovada, determinarea lui, etc. E intruchiparea luptei anti-sistem. E rebelul model, daca putem spune asa. Multi dintre cei care poarta tricouri cu el nu impartasesc de fapt idealurile lui, si nici nu au prea mult habar despre viata lui, dar au impresia ca asa sunt mai cool. Sa fii rebel e mereu cool.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Esti superficial, ai vazut pe tricouri -CHE GUEVARA - si crezi ca stii. Nu stii nimic. Informeaza-te!

| Theo94 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Multi care poarta acel tip de tricouri nu stiu cine a fost Che, si pe tricori nu scrie numele (pe multe) ii arata imaginea din celebra poza "Guerrillero Heroico", facute de catre fotograful cubanez Alberto Korda in 1960.

http://images-cdn.9gag.com/photo/302604_700b.jpg

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Theo94):

De acord, nu fac o vina din asta cuiva. Tu ai deschis subiectul si eu nu cunosc alt revolutionar de profesie cum a fost el, el a facut cariera din asta. Nu fac nici apologie, e vrb de istorie si oameni care au schimbat lumea.

| oprescudorin11 a răspuns:

Oamenii sunt tembeli, in general!

| ALGator a răspuns:

In zootehnie, la indicatia specialistilor, crescatorii de animale au introdus vestminte de protectie pentru animalele domestice. Pentru cai, paturi, pentru catelusi, vestute, pentru soimi, un capison. Pentru boi, tricouri cu poza.

| Speranta12 a răspuns (pentru ALGator):

Ala-i tati! Ai pus punctul pe i.