| anonim_4396 a întrebat:

Defineste perfectiunea.

Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Suma imperfectiunilor luate cu semn schimbat!

36 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Perfectiunea este ceva la care nimeni nu ajunge big grin Oricine are macar un defect.Deci concluzia este ca nu e nimeni perfect!winking

| adyth a răspuns:

Naturaletea...

| Gregory a răspuns:

Am mai spus si repet: nu exista! Numai Dumnezeu este perfect!

| Psihoyounger a răspuns:

Pefectiunea... ceva la care fiinta umana nu poate ajunge. Ceva care pentru noi oamenii nu exista decat in filmele SF sau in vis. Nimeni nu e perfect. Dex online-ul spune ca perfectiunea este insusirea de a fi perfect, dar cine poate fi perfect in viata reala?

by Psihoyounger

| inna a răspuns:

Nu se poate defini decat prin absurdhee hee

| domidoc a răspuns:

E...perfecta.

| cutza a răspuns:

Stii...perfectiunea este privita din mai multe parti, de ex. unii spun ca fiecare om vede perfectiunea diferit(caci depinde de dorintele si visele sale) deci fiecare dintre noi este perfect in ochii cuiva
Insa mai este si alta chestie ca de ex.:de ce i se spune perfect? deoarece ar trebui sa placa la toti, si sa fie un etalon pentru intreaga lume...nu? insa asa ceva nu exista.

| cîrne a răspuns:

O iluzie ce poate fi atinsa vremelnic atunci doar cand iubesti

| Mya a răspuns:

Ceva inexistent! Nu cred ca pot gasi vreun exemplu...depinde de conceptia fiecaruia de a vedea lucrurile.In viziunea mea, nici natura nu este perfecta, vreun animal, un om sau un obiect... Daca privesti in amanunt, trebuie sa existe ceva care sa te nemultumeasca.Cu alte cuvinte, este doar o iluzie a oamenilor... iar nemultumirea continua a acestora, face existent acest cuvant.

| EUSIATIT a răspuns:

Exista P erfactiune? Defineste Infinit////

| turtl3 a răspuns:

PERFECȚIÚNE, perfecțiuni, s. f. Însușirea de a fi perfect, starea a ceea ce este perfect; desăvârșire. ♢ Loc. adv. La perfecție = în mod desăvârșit, perfect. ♦ (Concr.) Lucru sau ființă perfectă, desăvârșită. [Pr.: -ți-u-, – Var.: perfécție s. f.] – Din lat. perfectio, -onis, fr. perfection.

| doinitza a răspuns:

Imperfectiunile il fac pe om perfect

| SimpleSergio a răspuns:

Perfectiunea...este asociata succesului happy Iar pentru a atinge perfectiunea sau a avea succes trebuie sa faci cam asa : 2 ore teorie 4 ore practica apoi relax...si tot asa. Practica duce la perfectiune happy.cum spunea cineva "Incearca sa ajungi la soare. iar daca nu vei reusi .macar vei sfarsi printre stele " Deci chiar poti fi perfect happy cam in maxim 2 domenii dar intr-unul sigur happy ...Cum este Rossi perfect? cum a fost Schumacher perfect atata timp? si multi altii despre care nu putem spune cu convingere ca au fost perfecti in ceea ce au facut... dar au fost oameni de succes in domeniul lor big grin Sper ca ve-am trezit ambitia de a fi perfecti in ceea ce doriti voi ...va doresc o zi placuta!

| SimpleSergio a răspuns:

Cum succesul si perfectiunea sunt notiuni asemanatoare...Ne este mai usor de definit succesul big grin pe care il putem si studiawinking...pe cand despre perfectiune nu stim prea multe happy. Asemeni, daca ati vazut acel videoclip...cand Einstein a umilit un profesor care afirma ca "dumnezeu a creat raul" (daca cautati pe TPU veti gasi videoclipul sau youtube) unde einstein sustinea ca nu exista intuneric si nici frig...pe cand, putem studia caldura si lumina big grin Au revoir!

| doinisor a răspuns:

Ceva ce nu exista deocamdata in aceasta lume.

| Alex >D a răspuns:

Perfectiunea - un termen ce nu are legatura cu o fiinta umana!

| diavolitza a răspuns:

Un vis

| diavolitza a răspuns:

Un vis

| guess_who a răspuns:

Fara defecte, doar calitatihappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Starea la care nu poate ajunge omul se numeste perfectiune.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU cred ca e un standard despre cum ar trebui sa faci ca sa fi perfect. Totusi cred ca Isus a fost perfect pentru ca a fost fara de pacat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Perfecţiunea e linia orizontului"... Tudor Chirila .parca...daca mai tin bine mintehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Desavarsit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai da voi nu aveti pareri persoanale?, doar din Dex si google? "vai mie, vai tie!"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O cautare continua...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Puternic precum Hercule destept ca Seneca, intelept ca Solomon si bogat ca un nabab, sanatos precum insasi sanatatea. cred ca asta e omul perfect.fiind incununarea creatiei asta e deci poza perfectiunii.