| anonim_4396 a întrebat:

Defineste perfectiunea.

Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Suma imperfectiunilor luate cu semn schimbat!

36 răspunsuri:
| doinitza a răspuns:

Imperfectiunile il fac pe om perfect

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista numai cuvintul,, perfect,, dar, a fi mai bun in profesia pe care o depui sau a fi mai bun cu cei care te inconjoara, a incerca sa traiesti dupa anumite valori morale, principii, sa gandesti inainte de a lua o decizie de care depind si altii, nu numai tu si sa nu fi egoist cand e vorba de a ajuta pe cineva, a arata tot ce este mai frumos si mai bun in tine, a dori si a invata sa alegi binele de rau, a recunoaste ca gresesti dar a nu lasa greseala sa treaca pe langa tine fara a invata unde ai gresit si in viitor chiar daca mai gresesti, suntem numai oameni, sa nu repeti aceiasi greseala inseamna a fi,, perfect,,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearcarea omului de a-si explica neputinta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimic nu e absolut, totul e relativ, iar daca perfectiunea exista, atunci ea este alcatuita din imperfectiuni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimic nu e absolut,totul e relativ,iar daca perfectiunea exista,atunci ea este alcatuita din imperfectiuni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Perfectiunea este imperfectiune...luati-o ca ex pe cleopatra...