| anonim_4396 a întrebat:

Din ce cauza anume lui Darwin ii apartine meritul descoperirii teoriei evolutiei?

5 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Din cauza raului de miscare.A inceput sa vomite ca prostul, sau ca neinitiatul.Ce face mintea in cazuri din astea? Cauta scapari. Poate vi se pare absurd dar nu la fel la cunostinta faptului ca marinarii cunosteau raul de miscare de secole.

| Andrei7520152 a răspuns:

Evolutia a mai fost descoperita de Alfred Russel Wallace, care era contemporan cu darwin. Nu mai tin minte exact detaliile. parca wallace a descoperit teoria putin dupa darwin ( lucrase la teoria sa cateva decenii, dar darwin n-a publicat nimic pana atunci) wallace a vrut sa'si publice propria carte despre selectie naturala. cei doi au discutat si s-a decis ca darwin a descoperit primul teoria

| GeosBIOS a răspuns:

Deoarece el si-a dat cel mai mult cu parelnicia asupra chestiunii in cauza.

| Alexintunecatul a răspuns:

Pentru ca e cea mai plauzibila pana acum

| Artemis94 a răspuns:

El o descoperit teoria respectiva, nu?