| anonim_4396 a întrebat:

Din rubrica stiati ca:
1. Stiati ca TPU a fost initial o societate dezvoltata de trustul Catavencu? Oare de ce le lipseste simtul umorului in ultimul timp?
2. Stiati ca TPU a vrut sa vanda 20% din actiuni unui investitor prin 2010, declarand o cifra de afaceri de vreo 2 de milioane coco? Oare de ce nu si-au cumparat un server ca lumea din banii aia?
3. Stiati ca TPU a fost creat ca un site de socializare declarat, reusind din 2009 sa surclase neogen-ul? oare de ce nu ne mai lasa sa socializam?
4. Stiati ca ideea principala, pe vremea cand TPU chiar avea trafic, era ca moderarea sa se faca de proprii useri, nu de admini subiectivi? Oare de ce le-a trecut, in loc sa amplifice acest trend?
Raspunsuri pe surse:
http://www.iqads.ro/relevant/tpu.html
http://digital.iqads.ro/......_voce.html
http://www.wall-street.ro/......VIDEO.html
http://www.adevarul.ro/......74501.html
http://www.9am.ro/tag/tpu-ro.html
http://dascloud.ro/2012/03/21/tpu-4pt/
PS. oare va intrebati de ce sunt asa pornit. Ei bine, pen'ca am primit ieri un ultimatum de la doamna administrator de 23 de ani Alexandra, cum ca voi fi sters si blocat definitiv, pentru ca sunt irelevant si vulgar... cum naiba sa ma mai stapanesc si sa vorbesc frumos? Uite ca incerc!

11 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Si ce mai, ea te sterge tu iti faci alt cont si gata.Intodeauna un raspuns sau o intrebare de valoare au fost remarcate indiferent de vechimea userului.

| Sentinel a răspuns:

Am vazut din cine e compusa echipa TPU. Sunt tineri ca si mine, par de treaba si simpatici. Nu stiu de ce arunci cu noroi in ei, ei nu fac decat sa aplice regulile pe baza a ceea ce au primit de la utilizatorii care te-au raportat. Posibil ca ai avut un comportament vulgar ori agresiv care nu poate trece neobservat de ceilalti participanti la discutii, prin urmare raspunsurile tale au deranjat pe ceilalti care ti-au dat irelevant. Decat sa arunci cu noroi in stanga si in dreapta tipand in gura mare ca nimeni nu te intelege, ca tu ai dreptate, mai bine ai face o introspectie si ai schimba modul de gandire si comportament. In fond, te agati de o iluzie virtuala pe care ti-ai creat-o in acest mediu, dar inca nu-ti dai seama de lucrul asta.

| anonim_4396 explică (pentru Sentinel):

Ceilalti participanti la trafic, daca ii enervez cu postarile mele, n-au decat sa acceseze frumosul buton de Ignor, asa cum fac si eu cand ma claxoneaza unii disperati pe sosea, ca se grabesc si nu ma pot depasi pe contrasens...
Pe mine ma face sa turbez de fapt termenul de Irelevant... totul e irelevant, daca stam sa gandim nitel...
Cat despre vulgar, sa fim seriosi! Ce, eu am facut o rubrica de Sex in Plex pe TPU, sau ei?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Whooooosssaaaa!

| 4b a răspuns:

Ioibig grin pai trebuia sa incerci de mult sa vorbesti frumos Mail...suparasi lumea, la ce te-ai fi asteptat?sad

| Hmmmm a răspuns:

Alexandra, nu vrei sa ne blocam noi amandoi in tunelul iubirii? Sa vezi ca te relevant pot fibig grin. Poneiule, daca nu ai stapanire asupra ta, slabe sanse sa ai asupra Alexandrei.

| monstrulet a răspuns:

N-ai ce sa te intelegi cu adminii.
Siteul asta e bun de trolling si cam atat. Sau daca vrei sa muncesti ca sclavul pentru puncte si fundite, poate asa mai te iarta adminii laughing.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apăi au ei simtul umorului. Rid de se strica, dar nu vor sa arate, ca nu permite fisa postului. Ai fi surprins daca ai vedea citeva clipuri de la camerele lor web devil Oooops laughing

| iKronstadt a răspuns:

Doamna cine? Care doamnă? Cea care imi sterge postari de genul ăsta? două puncte: http://www.webpagescreenshot.info/img/298784-54201282608PM După ce a luat la cunoștință de postarea mea, a sunat-o repede pe Crista, pentru sfaturi. Efect: lămurire prin e-mail de la Crista, și ștergerea mesajului meu public de pe site, facut la adresa "doamnei";)
Mă oftic pentru faptul că nu mai găsesc datele pentru accesarea e-mail-ului ăla cu poliția. Ne "mai râdeam" și noi oleacă, cu gura în jurul capului :D La câte conturi mi-am făcut în timp...
P.P. Mai sap, poate-mi aduc aminte.

| iKronstadt a răspuns:

Ah, uitasem. Ca să te baneze "pe viață", trebuie să mai investească ceva din cele 2 mil. de coco, apoi "să mă ardă și pe persoana mea, mâncați-aș", ca să nu te sfătuiesc cum să-i contracarezi laughing Pana acum, nu mi-au dat ocazia sa le rad in nas, vis a vis "bariere puse". Vezi, deja mă amuz teribilwinking
P.P. Dă jos de pe buștean burta aia de urs letargic! Arăți de parcă ești gata să o iei la funduleț big grin