| vodafonul a întrebat:

Din tot ce facem zi de zi, ce anume dauneaza stratului de ozon? Cum putem controla cumva nivelul de  daune?

7 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Prin reducerea poluaraii.Prin inlocuirea clasicilor carburanti cu alte surse de energie ecologice.Prin demascarea celor ce au interesul se soarba tot petrolul din pamant si sa faca bani pe el in dauna sistemului ecologic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poluarea este cel mai mare dusman al Naturii si al stratului de ozon.
Ce putem face? Sa inlocuim produsele care sunt daunatoare mediului ambiant cu produse ecologice si biodegradabile 100%.
Sa nu mancam chiar tot, ci ceea ce este biocompatibil cu organismul uman.
Si nu in ultimul rand, sa spunem si persoanelor din jurul nostru sa faca ceea ce facem noi.
Suntem mult prea neinsemnati sa incepem sa propunem legi, sau sa interzicem utilizarea petrolului ca si carburant, sau sa propunem marirea taxelor anuale pentru cei care detin autoturisme... sau alte idei de care am auzit de la diverse persoane...
Daca vrei sa stam de vorba mai mult despre acest subiect imi poti scrie la: daniela.constantin@gmail.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

No god tu ori esti un geniu ori esti un prost si-i destul de evident ca geniu nu esti.Ar insemna intoarcerea tuturor in primitivism cea ce nu e posibil si chiar si asa ar fi o batalie pierduta.

| Ben. a răspuns:

Sa mai lasam masina-n parcare, sa mai stingem din becuri, sa folosim aparate casnice cls A, eventual niste panouri solare, dc t tine buzunarul.

| Parintele a răspuns:

Harciog, eu vad frate ca ai ceva cu mine. te rog sa termini cu jignirile astea gratuite.Eu nu ti-am vb urat nu-mi pasa de tine vezi-ti de viata ta te rog si daca esti in stare incearca sa raspunzi celor care solicita raspunsuri. Te rog nu te mai lua de mine.Vezi-ti de raspunsurile pe care le dai si care in general sunt jalnice si offtopic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr no god n-am vrut sa fie o jignire. A fost mai mult un raspuns spontan. Dar la numele tau crezi ca se merita sa-i spui unuia ca mine "frate"?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Factorul numărul unu de distrugere în masă este poluarea industrială, auto, etc.
Prin reducerea la minim a poluării aerului.
Pa, pa.