| RAY a întrebat:

Doar pentru cei pasionati de stiinta, nu raspundeti aiurea

Ce activități eliberează dopamina in creier?

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Numai masochistii se casatoresc. O sa te apuci de baut apoi ca dulciurile nu isi mai fac efectul. laughing)

8 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Heroina, Nicotina, Cocaina, you get the point. Probabil ti s-a zis in rest.

| Mădă0611 a răspuns:

Cred ca depinde foarte mult ce fel de om esti, adica ce ai trait si ce ai invatat. Unii obtin dopamina rupand flori si punandu-le in casa, pe altii ii apuca draci cand ii vad facand asta. laughing) Unii omoara, altii am muri daca ar omori. Ca idee, folosind asocierea/trairile, trebuie sa fie activitati care ne dau siguranta, ca asta nu se gaseste in natura, si repet, depinde ce ai trait. Parca am mai zis pe aici de cel caruia i-a zis bunica lui ca tot ce e omul e in cap, si, ca sa nu fie respins, taia capul oamenilor.

| RAY explică (pentru Mădă0611):

Vreau sa renunt la dulciuri mady, de astea vreau sa simt placere din alte parti

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

Educa-te sa apreciezi altceva.

| RAY explică (pentru Mădă0611):

Ma gandeam sa ma insor dar nu vreau sa impart nervi cu nimeni

| RAY explică (pentru Mădă0611):

Corect mady, isi recomand https://www.vice.com/......a-populara

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

Numai masochistii se casatoresc. O sa te apuci de baut apoi ca dulciurile nu isi mai fac efectul. laughing)

| aXy99 a răspuns:

Orice te face fericit. Unii psihopati se simt bine omorand. Atunci secreta dopamina creierul lui.
Cand mananci ciocolata, zahar in general, se intampla la fel. Cand faci sex etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Activitățile plăcute.