| ZZG a întrebat:

Dragostea ucide? thinking

Răspuns Câştigător
| thealchemist a răspuns:

Nu, dar prostiile pe care le faci din dragoste pot ucide.

12 răspunsuri:
| GodBlessYou a răspuns:

Sti cum se spune: Ce te ucide, nu te omoara!

| Măcrin a răspuns:

Dragostea neimplinita ucide sufletul si distruge psihicul

| express11 a răspuns:

Da! adica din gelozie se fac crime. daca esti mai slab din fire te sinucizi,daca esti fff gelos,omori iubita,noul prieten al ei, amantul ei, etc...

Răspuns utilizator avertizat
| Balmung a răspuns:

Dragostea privita in oglinda e ura. Ura este acel element intunecos, si angos plin de rau.Nu dragostea ucide ci incapacitatea omului de a o stapani si a o trai corect. Excesele setimentale, supradozele de amor de proasta calitate. Iluzia ca iubesti desi poate esti constient ca este doar un fals. Nu dragostea ucide, ci omul ucide dragostea.O inlocuietse cu tot felul de kitchiuri sentimentale, o forma fara fond, o chemare fara raspuns. Dragostea este un dar divin, si cam singura retea invizibila ce ii leaga pe oameni in sens haric Dragostea e viata. Viata nu se sinucide. Viata se biruieste, viata se frange.

| PrincessConsuela a răspuns:

Nici n-ai tu idee cate victime face. E o criminala in serie. Cate sinucideri bazate pe iubire nu sti? Toata ziua lumea, mai ales tinerii sifera din cauza asta. Stiu cum e, dar am trecut peste astfel de dezamagiri si invat sa imi controlez cat de cat semntimentele, mai ales ca eu sunt mai sensibila si plang din orice. oriucm, da, dragostea ucode dar te poti feri de "arma" ei(dezamagriea) daca incerci.

Răspuns utilizator avertizat
| qLoveSmileღ a răspuns:

Dupa parerea mea, Iubirea este cel mai frumos sentiment.Atunci cand esti indragostit, chiar simti ca zbori, ca ai acei fluturasi in stomac, simti ca viata este roz, ca toata lumea este a ta.inclusiv persoana de langa tine.
Oricum dupa parerea mea e foarte frumos ca intr-o relatie sa ai parte si de bine si de rau si de o iubire frumoasa, dar si de unde dureroasa.

| PurityBecameBlasfemy a răspuns:

Adevarata dragoste te umple de fericire si de implinire.chiar si daca suferi ajungi sa treci peste pentru cel pe care il iubesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si inca cum!
dragostea are o mare capacitate de a te pune " in actiune" te duce la disperare; esti capabil de orice de la suicid la crima; is mii de exemple in istorie

| onename a răspuns:

La figurat.

| sebyiy a răspuns:

Definitiv

Întrebări similare