| MeScorpion a întrebat:

Dupa umila voastra parere, cine credeti ca ne poate spune ce e bine si nu?

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

MeScorpion,
Parerea mea ca, dupa modul de perceptie/gandire al fiecaruia; sa zicem - de exemplu - in functie de discernamant, alegem - ce si cum... sau - dupa cum ziceam si-n alte discutii ca - ce e bine pentru mine, pentru altul poate fi rau, si asa mai departe; asadar, inclin sa cred ca, toate astea - se rezuma la - subiectivitate si/sau relativitate. happy
Numai bine.

34 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Alphawolf, tocmai ca cunoasterea nu este aceeasi pentru toata lumea.
Stii, unele idei exista; cele innascute, care nu se invata din experienta. Iar moralitatea ta, iti zice sa ai o comportare buna si sa eviti cele rele.
Un weekend minunat. Byewinking

| SăcsyLlamă a răspuns:

Mama si tata, pana acestia nu mai sunt. Apoi, preotul, sau un om intelept care sa iti zica numai de bine.

| andrei78 a răspuns:

Constinta!