| Mariela_1621 a întrebat:

Este adevarat ce spune? :(
lamuritima si pe mine
http://www.youtube.com/watch#! v=SmMHJCCWQog&feature=related

11 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Asa se intampla cand in loc sa citesti TU lasi pe un handicapat sa-ti citeasca el. "Ioan 3, 13. Nimeni nu s-a suit în cer, afarã de Cel ce S-a coborât din cer, adicã Fiul omului, care este (d)în cer."
In primul rand ca sa intelegi despre ce este vorba trebuie sa iei cateva texte inaintea acestuia si apoi cateva dupa ca sa intelegi IDEA si SENSUL versetului numit. Apoi trebuie sa iei COTEXTUL filozofic, practic, istoric, de conjunctura, etc., al respectivului dialog, declaratie. Totusi pentru a simnplifica vom incerca sa deslusim timpul pentru care se face respectiva declaratie: "nimeni nu sa suit.", deci este vorba despre trecut si nu viitor. Avem o declaratie a Domului Hristos: "Eu sunt poarta (usa), nimeni nu ajunge la Tatal decat prin Mine'" Fiecare are durerea lui, carcalaci lui pe creier, trebuie sa-i adunati pe toti (carcalaci)? Chiar figura acelui individ nu ti-a spus nimic?

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Acest tip este ridicol. Ca sa demonstrezi ceva, indiferent de convingerile pe care le ai, iti mai trebuie si inteligenta.

| anad a răspuns:

A vrut sa se vada si el pe net.

Abh
| Abh a răspuns:

Textul se refera la faptul ca nimeni in afara de EL nu s-a urcat pe propriile forte, nu ca nimeni altcineva nu a mai ajuns acolo. Noi suntem dusi, nu urcam singuri.

| BeT a răspuns:

A fumat un"joint"in plus.

| Morenastyle a răspuns:

Eu cred. si cred ca fiecare dintre noi trebuie sa creada.

| xjustfearless a răspuns:

Depinde ce crezi tu. daca tu crezi ca exista exista... fiecare cum crede si cum ii e credintawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum depinde de mentalitatea fiecaruia. Acest gen de filmulete sunt puse ca sa convinga si mai tare pe cei ce se indoiesc de existenta lui Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei cuum sa nu.stii cine sunt cei mai mari cunoscatori ai legilor la noi? infractorii.stii cine cunosc poruncile si scripturile cel mai bine? satan, dracii si slujitorii lor.

| Logout a răspuns:

Si eu cred ca exista. waiting

| Logout a răspuns:

Si eu cred ca exista. waiting